0

Boeing 787 Dreamliner – wielka maszyna latająca zasilana Androidem?!

AndroidBoeing 787 Dreamliner to z pewnością wyjątkowa maszyna latająca – nie dość, że prezentuje się znakomicie, to dodatkowo oferuje szereg zaawansowanych technologicznie funkcji. Boeing przyjął jak na razie 859 zamówień na wykonanie tego modelu samolotu i od roku 2004 udało mu się dostarczyć zaledwie 14 modeli. To co ciekawi nas jednak najbardziej to wbudowany system rozrywki, posiadający także rozbudowane funkcje łączności.

W najnowszych modelach tychże samolotów zastosowano system IEFC, który wykorzystuje obecnie między innymi Quatar Airways. IEFC, czyli In Flight Entertainment and Connectivity (łączność oraz rozrywka w czasie lotu), to po prostu rozwiązanie, które zapewnia Ci tablet wmontowany w zagłówek fotela.

Każdy takowy tablet posiada procesor STMicro działający na dwóch rdzeniach, 1GB pamięci RAM, 256GB pamięci wewnętrznej (!!) i działa na Androidzie 2.3 lub 3.0. Warto zauważyć jednocześnie, że główny serwer sterujący wszystkimi urządzeniami posiada 32 rdzenie, obsługiwany jest przez 128GB pamięci RAM i zapewnia kilka gigabajtów dodatkowej pamięci. Co więcej, całość połączona jest dzięki sieci WiFi oraz 3G.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel