0

Tim Cook spotkał się z przedstawicielami Samsunga – próba zakończenia batalii sądowej?

Tim CookApple i Samsung walczą pomiędzy sobą w sądach na całym świecie z powodu patentów, już od około dwóch lat i jeżeli nic się nie zmieni, takowa szopka może ciągnąć się jeszcze kolejne dziesięć. Obecnie pojawiła się szansa na ocieplenie stosunków, Tim Cook był bowiem jednym z uczestników spotkania z przedstawicielami zarządu Samsunga w poniedziałek, gdzie próbowano dojść do porozumienia.

Spotkanie to odpowiedź na podobnym meeting, w którym uczestniczyli przedstawiciele Apple oraz CEO Samsunga, Choi Gee-Sung. Na chwilę obecną, w USA wszyscy czekają na wielki proces sądowy pomiędzy oboma przedsiębiorstwami, który został zaplanowany na 30 lipca. Pomimo tego, koreańskie media bardzo optymistycznie podchodzą do spotkań pomiędzy ludźmi z Apple i Samsunga, licząc, że przyniosą one w końcu pokój między firmami.

Jakby bowiem nie było, przedsiębiorstwa te są partnerami – same części, które Samsung dostarczył swojemu kooperantowi spod znaku nadgryzionego jabłuszka, warte były w zeszłym roku prawie osiem miliardów dolarów!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel