0

Tab to school. Samsung poleca tablety Galaxy Tab dla uczniów i studentów

samsung galaxy tab 2 7 caliWe wrześniu rozpoczął się rok szkolny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a w październiku kolejny rok nauki zainaugurują studenci. Dzięki urządzeniom takim jak tablety Samsung GALAXY Tab 2 10.1” i Samsung GALAXY Tab 2 7.0” nauka może stać się przyjemniejsza, a opracowanie materiałów i robienie notatek, łatwe jak nigdy dotąd.

Tablety stają się coraz popularniejszymi urządzeniami w które są wyposażeni uczniowie i studenci. Pozwalają na szerokie zastosowanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych w polskich szkołach. Dzięki nim uczniowie mają stały dostęp do prezentacji multimedialnych, edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych i całego bogactwa oferowanego przez aplikacje przygotowane na te urządzenia. Powszechny dostęp uczniów do tabletów mógłby z jednej strony odciążyć plecaki najmłodszych, a z drugiej wyrównać szanse edukacyjne osób, które mają ograniczony dostęp do nowych technologii.

Urządzenia takie jak Samsung GALAXY Tab 2 10.1” i Samsung GALAXY Tab 2 7.0” są wyposażone w dwurdzeniowe procesory o szybkości 1 GHz i najnowszą wersję systemu operacyjnego Google Andorid 4.0. Zmodernizowany system umożliwia jeszcze łatwiejszą obsługę i dostęp do szeregu nowych funkcji, na przykład całkowicie przeprojektowanej galerii aplikacji, która ułatwia udostępnianie treści. Oba modele dysponują możliwością powiększenia pojemności pamięci za pomocą kart microSD. Dzięki temu na urządzeniach można zapisać wszystkie potrzebne dokumenty, łącznie z rozbudowanymi prezentacjami multimedialnymi. Długi czas pracy baterii pozwoli na korzystanie tabletów niezależnie od długości trwania zajęć w szkole czy na uczelni.

samsung galaxy tab 2 10 cali

Kolejną multimedialną funkcją tabletu GALAXY Tab 2 jest Samsung AllShare Play, nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana we flagowym smartfonie Samsung Galaxy S III. AllShare Play pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, za pośrednictwem WiFi lub gdziekolwiek jesteś przez sieć 3G. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych, grupowo pracować na wybranych treściach lub mieć pełen dostęp do plików i dysków sieciowych dostępnych na komputerze PC.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz