1

tPad-7121. Kolejny tablet Traka z Google Android 2.3

tPad 7121Telekomunikacja firma Trak wprowadza do sprzedaży na terenie Polski nowy multimedialny tablet internetowy – tPad-7121. Urządzenie wyróżnia się 7-calowym ekranem oraz procesorem Telechips TCC8803 o taktowaniu 1,2 GHz.

Urządzenie jest niewielkie – mierzy 192 x 121 x 12,37 mm i waży ok. 380 g. Zastosowanie w nim szybkiego, dwurdzeniowego procesora TELECHIPS TCC8803 (opartego na układzie Cortex A8) oraz 512 MB pamięci RAM (DDR 3) sprawiło, że tPad-7121 radzi sobie z aplikacjami multimedialnymi czy odtwarzaniem filmów w rozdzielczości Full HD.

Istotnym atutem najnowszego produkty Trak Electronics jest 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800×480 pikseli. Zastosowano w nim technologię pojemnościową – dzięki temu wyświetlacz reaguje na najdelikatniejsze nawet dotknięcia i można z niego korzystać bez wspomagania się rysikiem.

Nabywca tPada-7121 znajdzie w urządzeniu cały zestaw niezbędnych portów i interfejsów – warto wymienić choćby wyjście HDMI (umożliwiające podłączenie zewnętrznego ekranu, np. telewizora czy projektora), porty miniUSB i USB oraz czytnik kart pamięci microSD. Tablet ma oczywiście wbudowany moduł bezprzewodowej sieci WiFi, możliwie jest również skorzystanie z łączności 3G (po podłączeniu – przez USB – zewnętrznego modemu).

Konfigurację uzupełnia akcelerometr (czujnik położenia, dzięki któremu ekran automatycznie zmienia orientację) oraz bateria litowo jonowa, wystarczająca nawet do 8 godzin pracy.

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3. Oznacza to, że użytkownik ma do dyspozycji tysiące najróżniejszych aplikacji, dzięki którym tablet może pełnić funkcję praktycznie dowolnego urządzenia multimedialnego. tPad-7121 może być narzędziem do surfowania po Internecie, prowadzenia korespondencji, korzystania z serwisów społecznościowych, ale sprawdzi się również jako czytnik e-książek, album fotograficzny, odtwarzacz muzyki i filmów (również w Full HD 1080p, z pełną obsługą napisów) czy… przenośna konsola do gier.

Co ważne – urządzenie w pełni obsługuje animacje Adobe Flash 10.1, bardzo często wykorzystywane na stronach WWW. Oznacza to, że podczas surfowania po Internecie użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich treści, które zobaczyłby przeglądając stronę za pomocą komputera PC.

tPad-7121 będzie dostępny na polskim rynku pod koniec maja 2011r., w cenie detalicznej 899zł brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz