2

Smart Devices prezentuje SmartQ U7 z wbudowanym projektorem

Chociaż dzisiejsze tablety posiadają w sobie już wiele rozbudowanych funkcjonalności, to firma Smart Devices wpadła na bardzo oryginalny koncept i postanowiła zamontować w swoim najnowszym modelu, a mianowicie SmartQ U7… projektor! Jakość wbudowanego w urządzenie projektora jest na tyle dobra, że bez problemu może służyć do wyświetlania prezentacji, filmów, czy też przeniesienia ulubionej gry na rzutnik.

Rozdzielczość wyświetlanego obrazu jest w miarę zadowalająca, wynosi bowiem 754×480 pikseli, dając możliwość rzutowania na ścianę projekcji o przekątnej do 50 cali. Jeżeli chodzi natomiast o samo urządzenie SmartQ U7, to liczy ono sobie siedem cali, posiada rozdzielczość 1034×600 pikseli, 1GB pamięci RAM oraz dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4. Tablet ma być dostępny w dwóch wersjach, tańsza wersja kosztowała będzie 315$, model z trochę większym procesorem oraz 16GB pamięci natomiast 400$.

Minusem jest fakt, przynajmniej co dla niektórych konsumentów, że jest to produkt chińskiej firmy – cena w tym przypadku może być więc trochę za wysoka. Z drugiej jednak strony, ceny normalnych projektorów wahają się w podobnych przedziałach, więc może jest to zakup warty przemyślenia? Jakie jest wasze zdanie? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel