0

Podsumowanie tygodnia na otabletach.pl

Tablet Ferguson S3Końca dobiegł drugi tydzień października, który jak zwykle w naszym serwisie pełny był pogłosek na temat najnowszych urządzeń, premier tabletów i ciekawostek z międzynarodowego rynku mobilnego. Dla wszystkich tych, którzy nie mieli możliwości śledzić nas regularnie, przygotowujemy poniższe podsumowanie newsów z poprzednich siedmiu dni, które pojawiało będzie się w każde niedzielne popołudnie na łamach otabletach.pl. Zapraszamy do lektury! 🙂

Tydzień tym razem zaczął się dosyć wyjątkowo, bo dopiero we wtorek, informacją o nowej promocji przygotowanej przez Orange, w której czeka na nas Tablet FunTab 7.0 wraz z Neostradą. Za symboliczną złotówkę otrzymujemy tenże godny uwagi tablet, jeżeli zdecydujemy się na internet już od 59,59zł miesięcznie (do 10Mb/s). We wnętrzu urządzenia znajduje się między innymi procesor 1GHz, Android 4.0 i wyświetlacz multitouch.

Dziesiątego października informowaliśmy was natomiast o zbliżającej się wielkimi krokami galaktycznej edycji Angry Birds, bazującej na sadze Star Wars, która zadebiutuje ósmego listopada na urządzeniach z Androidem, iOS oraz WP.

Środa to także zapowiedź tabletu Perfeo 9706-IPS , z dziesięciocalowym ekranem oraz Androidem Jelly Bean na pokładzie. Chociaż tablet zadebiutował jak na razie tylko i wyłącznie w Rosji, to istnieje prawdopodobieństwo, że trafi także na pozostałe z rynków Europy Zachodniej. To co przyciąga w nim najbardziej to oprócz procesora 1,5GHz i naprawdę dobrych osiągów, to cena 232$!

Najciekawszą propozycją z dziesiątego października okazał się jednak być SmartQ U7 z wbudowanym projektorem! Urządzenie przygotowane przez chińską firmę kosztuje w tańszej wersji 315$ i jest w stanie zaoferować nam procesor TI OMAP 4 (dual core) 1GB pamięci RAM itd.

11 Października dowiedzieliśmy się, że odbywający się już pojutrze event z prezentacji Asusa Padfone 2, będzie transmitowany na żywo poprzez YouTube, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł od razu zobaczyć jak prezentuje się najnowsze urządzenie azjatyckiej firmy. Tego dnia bądźcie z nami, przygotujemy z pewnością relację z tego wydarzenia!

Tego samego dnia pojawiła się także niezwykle przyjemna informacja dla wszystkich posiadaczy Google Nexua 7, udostępniona została poprzez OTA, aktualizacja do Androida w wersji 4.1.2. Update niesie z sobą usprawnienie pionowej orientacji ekranu, zwiększa wydajność oraz likwiduje największe bugi. Pozostałe zmiany wydają się być natomiast kosmetyczne.

W czwartek informowaliśmy również o tym, że Samasung Galaxy Note II dostępny jest już w Polsce. To niezwykle duże jak na smartfon urządzenie i delikatnie za małe jak na tablet, wyposażone w wygodny rysik S Pen, kosztować będzie prawie 2800 złotych, zawiera w sobie jednak naprawdę mocny hardware, a mianowicie quad-core 1.6GHz oraz 2GB pamięci RAM.

Piątek, 12 października, pojawiła się informacja o trwającej cały czas na Grouponie promocji, dzięki której stylowy i designerski tablet sygnowany marką Pierre Cardin, zdobyć można już za 299zł, czyli dwukrotnie taniej niż dostępny jest normalnie! To wyposażone w procesor 1GHz i 512MB RAM urządzenie, świetnie sprawdzi się do podstawowych czynności, takich jak przeglądanie sieci lub czytanie e-booków.

Wczoraj natomiast, dowiedzieliśmy się między innymi, że amerykańska firma Best Buy, planuje wypuszczenie swojego własnego tabletu Flex, przygotowanego przez firmę Insignia, który posiadał będzie dziesięciocalowy wyświetlacz, procesor 1GHz z dwoma rdzeniami i cenę nieprzekraczającą 250$.

Ostatnia informacja w tym tygodniu dotyczyła natomiast nowej linii produktów Sony, które zaprezentowało między innymi modele Tap 20 i Duo 11, łączące w sobie funkcje tabletu, ultrabooka oraz zwyczajnego laptopa. Chociaż zadziwiają swoimi osiągami, wyświetlaczami Full HD i rozbudowaną funkcjonalnością to cena w przedziale 900-1099 dolarów na pewno już tak zachęcająca nie jest.

To wszystko w tym tygodniu, po kolejne dawki informacji zapraszamy was już jutro! Śledźcie nas od samego rana, a na pewno czekały będą na was spore dawki informacji ze świata tabletów 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel