0

Apple pozwane za podświetlenie Ledowe w Ipadzie 3 i w MacBooku Pro!

Firma LED Tech Development LLC, złożyła właśnie pozew o naruszenie praw autorskich, skierowany przeciwko Apple, w sprawie czterech licencji, które iPad 3 oraz MacBook Pro mają podobno łamać. Problemem jest tutaj podświetlenie LED, czy też dokładniej mówiąc „metody oraz narzędzia kontrolowania i zasilania statycznych źródeł światła takich jak dioda lub LED dla przenośnej i zarządzanej zewnętrzną baterią latarki”.

Brzmieć może to dosyć niedorzecznie, urządzenia od Apple niewiele wspólnego mają bowiem z latarką. To co najśmieszniejsze, to fakt, że LED Tech pożywa także firmę Home Depot, za produkcję właśnie latarek, które bazowały będą na dwóch patentach, z powodu których sprawę wytyczono przeciwko Apple. Sprawa została złożona w regionie Delaware, cały czas nie podjęto jednak działań prawnych.

Technologia LED-owa, jeżeli chodzi o podświetlenie ekranów w urządzeniach wszelkiego typu jest niezwykle powszechna w dzisiejszych czasach, dlatego patenty tego typu nie mają według ekspertów większego sensu. W ujęciu prawnym jednak, LED Tech może ubiegać się od Apple o otrzymanie zadośćuczynienia oraz odszkodowania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel