1

Samsung ujawnia nowe ultrabooki i hybrydowe tablety z Windowsem 8

Samsung ma w tym tygodniu pełne ręce roboty, skupiając się na upublicznieniu informacji na temat serii ultrabooków działających na Windowsie 8 oraz hybrydowych tabletów. Nowe produkty zaliczane są przez azjatycką firmę do kategorii smart PC, do której wchodzić będzie między innymi ultrabook Samsung Series 5 Ultra Touch Windows 8.

Urządzenie wycenione jest na 809$, posiada w sobie procesor Core i3, który za dodatkowe 50$ może być powiększony do Core i5. Oprócz tego we wnętrzu urządzenia znajdują się 4GB pamięci RAM, wyświetlacz 1366×768 pikseli oraz 50GB pamięci dyskowej. Całość jest dosyć ciężka i ogólna waga przekracza trochę standardy dzisiejszych ultrabooków.

Jeżeli chodzi o pozostałe produkty zaprezentowane w ostatnim czasie, to zaliczymy do nich Ativ Smart PC 500T, kosztujący 749$ (razem z klawiaturą) albo o sto dolarów mniej wersji bez klawiatury. Warto wspomnieć także o modelu 700T, który kosztuje co prawda 1199$, jest jednak o wiele bardziej rozbudowany od swojej wersji wcześniejszej.

500T bazuje przykładowo na pocesorze Atom Z2760, 700T posiada natomiast na pokładzie Core i5. Pozostałe różnice to 2GB RAMU i 64GB pamięci wewnętrznej w porównaniu z 4GB pamięci RAM oraz 128GB powierzchni dyskowej. Microsoft ogłosił także laptopy wchodzące w skład Series 9 Premium Ultrabooks, z których najtańszy kosztować będzie 1300$. Wszystkie urządzenia zadebiutować mają ponoć 26 października i działały będą oczywiście na Windowsie 8.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel