2

ASUS PadFone 2 oficjalnie zaprezentowany – czterordzeniowy procesor, LTE i NFC na pokładzie!

Wczorajszego dnia w Tajwanie, ASUS w końcu zaprezentował PadFone 2, co miejsce miało podczas specjalnego eventu zorganizowanego przez przedsiębiorstwo. Zaraz po tym wydarzeniu, niezależna impreza prezentująca produkt od ASUS-a rozpoczęła się natomiast w Mediolanie, gdzie prowadzona była przez CEO spółki, Jerrego Shena. Dzięki temu wiemy już dokładnie, że do czynienia mamy z posiadającym 4,7 cala urządzeniem o wyświetlaczu 720P Super IPS+, które bez problemu mieści się w stacji dokującej PadFone Station.

Pod obudową phabletu kryje się procesor Snapdragon S4 Pro, aparat 13mpx z migawką f/2.4 BSI od Sony. Na przedniej ścianie znajdziemy natomiast kamerkę 1.2mpx. Produkt pojawi się na półkach sklepowych najprawdopodobniej z Androidem ICS, użytkownicy bardzo szybko doczekają się jednak aktualizacji do Jelly Bean.

Pozostałe specyfikacje obejmują między innymi 2GB pamięci RAM, zastosowanie szkła Corning, baterii 2140 mAh (jest niestety niewymienialna), NFC i 50GB powierzchni na wirtualnym dysku przez okres dwóch lat. Minusem jest fakt, że w urządzeniu nie znajdziemy wejścia na karty SD, musimy zadowolić się więc powierzchnią dyskową do 64GB.

Jeżeli chodzi o samą stację dokującą, która przekształca urządzenie w tablet, to posiada ona wyświetlacz 1280×800 pikseli, dodatkową baterię 5000mAh oraz zredukowaną wagę do zaledwie 514 gramów! Telefon razem z częścią tabletową komunikuje się przez 13-pinowe złącze znajdujące się na tylnej ścianie stacji dokującej. Co do samych cen, to wahają się one obecnie w przedziale 620$ do 705$ dolarów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel