2

Nowe tablety od Coby z dwu- i czterordzeniowymi procesorami [wideo]

Coby rozpoznawalny jest na rynku tabletów przede wszystkim jako producent niskobudżetowych urządzeń mobilnych, zasługujących jednak na uwagę dzięki swoim zadowalającym osiągom. Firma zaprezentowała właśnie prototypy swoich nowych urządzeń, z szybszymi procesorami oraz nowym oprogramowaniem. Przedstawiciele firmy byli także obecni podczas targów odbywających się w Hong Kongu, gdzie promowali swoje dwu- i czterordzeniowe modele, które prezentujemy na poniższym materiale wideo.

Na chwilę obecną, w ofercie Coby, znajdują się jedynie jednordzeniowe tablety, bazujące na chipsetach ARM Cortex A8. Obecnie, przedsiębiorstwo pracuje jednak nad urządzeniami wyposażonymi w chipy ARM Cortex A9, w skład których wchodzą między innymi Samsung Exynos 4412 (cztery rdzenie), Tegra 3 (cztery rdzenie) oraz Amlogic AM8726-MX (dwa rdzenie). Na końcu listy znajduje się także układ Rochchip RK3066 (dwa rdzenie) i seria nowych tabletów, których rozmiary oscylują w standardowym przedziale od 7 do 10 cali.

Urządzenia posiadają między innymi wejścia HDMI, porty USB standardowej wielkości oraz podwójne aparaty. Niektóre z nich działają na Androidzie Jelly Bean, większość najprawdopodobniej zadebiutuje jednak na platformie ICS. Jak na razie nie wiadomo, który z modeli przedstawionych na poniższym materiale trafi ostatecznie na rynek, mamy jednak pewność, że w najbliższej przyszłości półki sklepowe wypełnią się kolejnymi propozycjami tanich i atrakcyjnych tabletów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel