1

Linux uruchomiony na Nexusie 7 [wideo]

Google Nexus 7Jedna z najsłynniejszych platform Linuxa, a mianowicie Ubuntu, uruchomiona została z dużym powodzeniem na Nexusie 7 od Google. Dla przypomnienia podajemy tylko, że produkt stworzony przez ASUS-a dla giganta z Mountain View, posiada w sobie czterordzeniowy procesor Tegra 3 1,2GHz, 1GB pamięci RAM oraz powszechny dostęp do bootloadera.

Z tego też powodu, uruchomienie portu jakiegokolwiek dotykowego systemu operacyjnego innego niż Android, nie powinno być większym problemem na Nexusie 7. To nie pierwszy raz, kiedy widzimy Ubuntu działające na urządzeniu posiadającym w swoim wnętrzu chipset od ARM. Wcześniej, HP TouchPad stał się tabletem, na którym udało się uruchomić Linuxa Arch, Debian, cz też właśnie Ubuntu.

W tym miejscu rodzi się pytanie – system został portowany na Nexusa 7 po prostu jako ciekawostka, czy też jest do specjalna zagrywka, aby w oczach użytkowników Linux stał się bardziej przyjazną platformą na urządzeniach mobilnych? Przy tak ogromnej dominacji Androida, iOSa oraz przed pojawieniem się Windowsa RT, Linux raczej będzie miał spore problemy ze znalezieniem sobie miejsca na rynku…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel