2

Lingoal w nowej wersji: 138 859 słówek do nauki angielskiego

LingoalJeśli chcecie w każdej chwili nadrabiać braki z języka angielskiego, a macie iPada, to jest na sposób. Otóż w AppStore jest nowa wersja Lingoal, czyli przeglądarki internetowej zawierającej 138 859 słówek.

Do tej pory użytkownicy przeglądarki mogli korzystać ze słownika angielsko-polskiego, który zawierał około 30 tys. słów. Dlatego w nowej wersji aplikacji pojawił się dodatkowo anglojęzyczny słownik WordNet, stworzony i utrzymywany przez jedną z wiodących amerykańskich uczelni z Ivy League. Termin ten odnosi się do ośmiu najlepszych uniwersytetów w USA: Princeton, Pennsylvania, Yale, Brown, Columbia, Cornell i Darthmore College. Słownik zawarty w aplikacji ma 138 859 słówek. Podaje on ogólne definicje dla każdego słowa, napisane po angielsku przy użyciu najprostszych wyrazów i dodatkowo zilustrowane przykładowymi zdaniami.

Użytkownicy nowej wersji Lingoal znajdą też w przeglądarce nowy system komunikatów, które co jakiś czas będą ich informowały o niewykorzystywanych możliwościach aplikacji i zachęcały do ich wypróbowania. Ma to zwiększyć użyteczność Lingoal.

Lingoal to przeglądarka internetowa z zaawansowanymi funkcjami do nauki angielskiego. Przeglądając anglojęzyczne strony w Lingoal można dotknąć każde nieznane słówko, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy i zapisać do modułu ćwiczeń. Nauka i powtarzanie słów w module ćwiczeń nie wymaga połączenia z internetem. Aplikacja jest dostępna za darmo w Apple App Store. Można ją pobrać na iPhone, iPod Touch, iPad z iOS 4.3+. W wersji darmowej Lingoal można zachować i stworzyć ćwiczenia dla 20 słów. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane słowa, aby nadal móc korzystać z aplikacji za darmo. Istnieje także możliwość zwiększania darmowego limitu słów o 5 kolejnych – za każdego znajomego z Facebooka, który przyjmie nasze zaproszenie do korzystania z przeglądarki. Korzystanie z wersji bez limitów kosztuje 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Pobierz Lingoal z AppStore

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz