2

ASUS Me-400 – nowy dziesięciocalowy tablet z Windowsem 8 i procesorem Intel Clover Trail

Firma ASUS jako jedna z pierwszych dołączyła do grona największych producentów, którzy zaprezentowali koncepcje naprawdę ciekawych urządzeń działających na Windowsie 8 oraz Windowsie RT, jeszcze pod koniec lata. Mowa tutaj między innymi o Vivo Tab RT z wyświetlaczem 10,1 cala oraz trochę większym Taichi. Obecnie przyszła pora na dziesięciocalowego ASUS-a Me-400, z pełną wersją Windowsa 8 na pokładzie.

Rozdzielczość tabletu to 1366×768 pikseli, wewnątrz znajdziemy natomiast procesor Intel Atom Clover Trail Z2760, z 2GB pamięci RAM, slot na karty mikroSD, pot mini USB oraz 64GB pamięci wewnętrznej. Tylny aparat posiada lampę błyskową, przedni natomiast przeznaczony jest do rozmów wideo.

Cena urządzenia ma oscylować w przedziale od 512 do 537 euro, co wydaje się być niewysokim kosztem, zakładając, że tablety z RT są zdecydowanie droższe. ASUS ma poprowadzić w najbliższym czasie konferencję w Nowym Jorku, w czasie której wymienione tablety działające na Windowsie 8 mają być oficjalnie zaprezentowane – bardzo możliwe, że pośród nich znajdzie się właśnie model Me-400.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel