0

Przyszłość tabletów – najnowsze przewidywania

Użytkownik tabletuJeszcze niedawno spoglądaliśmy w przeszłość i przedstawiliśmy film z 1994 roku przedstawiający urządzenia zbliżone do dzisiejszych tabletów, a już patrzymy w przyszłość, by dowiedzieć się jak może wyglądać przyszłość tego typu urządzeń.

YouGov przeprowadził szereg badań mających na celu przewidzenie trendów związanych z tabletami. Wyniki raczej nikogo nie zaskakują, jednak warto zagłębić się w (najprawdopodobniej) przyszłość tych urządzeń.

Na podstawie wyników przedstawiono 8 hipotez, jakich? oceńcie je sami:

1. W 2012 roku tablety „wyjdą na ulice”

Do tej pory prawdą jest, że naturalnym siedliskiem tabletów jest dom, jednak jak wynika z badań, wszystko ma się zmienić już niedługo. Dziwne jest, że zaczyna się to zmieniać dopiero teraz, ponieważ 71% użytkowników iPada zapytanych o pwód, dlaczego go zakupili, odpowiedziało „mobilność”.

A więc już niedługo przekonamy się czy po sylwestrze w kawiarniach i parkach pojawią się ludzie z „przerośniętymi smartfonami”.

2.  „Sklep w tablecie”

Ty razem potraktujemy was kolejną porcją statystyk, jedynie 39% użytkowników iPada finalizuje droższe transakcje (takie jak np. zakup biletów) za pomocą tabletu, pozostałe 61% wykorzystuje do tego komputery, ale już niedługo ma się to zmienić. Z czego to wynika?

Twierdzi się, że z braku zaufania i z przyzwyczajeń, jednak miejmy nadzieje, że niedługo tablet stanie się jednym w najczęściej używanych urządzeń w biurach podróży, w agencjach nieruchomości, czy u sprzedawców.

3.  Typowy użytkownik tabletu przyszłości będzie miał 50 lat

Tablety nie są zjawiskiem młodzieżowym. YouGov w najnowszym badaniu dowiódł, że ​​średni wiek właściciela iPada wynosi 45 lat. Zaledwie 7% użytkowników tego urządzenia jest w wieku 25 lat. Jakie są tego przyczyny? To oczywiste, tablet nie jest urządzeniem niezbędnym, a ceny takich urządzeń kształtują się na wysokim poziomie.

Starsi konsumenci są zamożniejsi, dlatego ten trend nie powinien nikogo dziwić.

4. Lojalność wobec wydawców stanie się rozgraniczona

Wygląda na to że strony internetowe, a w szczególności portale informacyjne „strumieniują” informacje bezpośrednio do czytelników, nie zaważając skąd one pochodzą.

Tablet ma mieć działanie odwrotne, jak wynika z badań 37% użytkowników iPada zwiększyło zainteresowanie artykułami od swoich ulubionych wydawnictw.

5. Wzrośnie istotność filmów

Jak wynika z wielu recenzji i wypowiedzi konsumentów, tablet w dużej mierze wykorzystywany jest do oglądania filmów. Według większości obraz jest „bardziej realistyczny” niż na laptopie, czy komputerze stacjonarnym. Wpływa na to między innymi fakt poprawy infrastruktury cyfrowej, co przyczyni się do częstszego korzystania ze streamingu, czy zmniejszenia czasów pobierania filmów.

6. Tablety będą uzupełniać, a nie zastępować inne platformy

Tablet jest i zawsze będzie przede wszystkim uzupełnieniem technologii, a nie główną technologią wymiany. Obawy przed upadkiem innych platform w wyniku pojawienia się tych urządzeń są bezzasadne.

Pojawia się tutaj również zaskakujący fakt, ponieważ media papierowe są bardzo odporne na ataki „cyfrowych gazet”. Wynika z tego że konsumpcja informacji ma tutaj dwojakie dojście do konsumentów.

7. Udostępnianie przyśpieszy rozwój tabletów

Obecnie 50% użytkowników iPadów dzieli się swoim urządzeniem z członkami rodziny, a 16% jego posiadaczy mieszka w gospodarstwie, w którym znajduje się więcej niż jeden tablet. Wynika z tego ze duża część konsumentów chce użytkować takie urządzenia, jednak tablety nie są przystosowane do wielu użytkowników.

8. Prawdziwe powołanie Smartfona

Jak się okazało, rozwój tabletów przyczynił się również do rozwoju rynku smartfonów i nie, nie prowadzi to do fuzji tych dwóch urządzeń, a raczej do wyszczególnienia, czego konsument wymaga od systemu operacyjnego. A wymogi są następujące: płynność działania, szereg aplikacji zapewniających przypływ informacji i rozrywkę i… i to wszystko z ogólników, reszta zależy bezpośrednio od indywidualnego konsumenta.

Daje to nam obraz jak bardzo tablety zmieniło spojrzenie na świat „inteligentnych telefonów komórkowy” i miejmy nadzieje, że rozwój jakie poczyniły tablety będzie nadal postępował w takim tempie.

 

źródło: inma

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Krzysztof Kulpiciński