0

iPad czwartej generacji z procesorem A6X i aparatem FaceTime HD

Zaledwie pół roku po premierze iPada trzeciej generacji, Apple wypuściło nowy model swojego flagowego tabletu, z szybszym procesorem, ulepszonym aparatem FaceTime HD oraz złączem Lightining! Cena wersji z pamięcią 16GB i WiFi to 499$, ten sam model, posiadający jednak modem 3G, kosztuje już 629$.

Jak powiedział prezes Apple, Tim Cook, w najnowszym z iPadów możemy znaleźć wsparcie dla LTE i dwukrotnie szybsze łącza WiFi niż w przypadku trzeciej generacji .

Urządzenie posiada 9,7-calowy wyświetlacz Retina, dokładnie tak jak jego poprzednik, zasilany jest jednak całkowicie nowym procesorem A6X, który według założeń ma być dwukrotnie szybszy, i wydajniejszy, także jeżeli chodzi o grafikę niż chipset A5X. Długość  wytrzymałości baterii pozostała dokładnie taka sama jak w modelu wcześniejszym i wynosi 10 godzin.

Kolejna generacja iPada oferuje także nowe złącze od Apple, a mianowicie Lighting, które jest zastępstwem dla wcześniejszego, 30-pinowego przewodu stosowanego do tej pory.

W kwestiach samego designu, Apple nie wprowadziło żadnych zmian, dzięki temu jednak obecne Smart Covery oraz Smart Case’y, są całkowicie kompatybilne z nowym urządzeniem.

Pierwsi szczęśliwcy będą mogli zamówić czwartą generację iPada już drugiego listopada w czarnej albo białej wersji kolorystycznej. Tak jak wspomniano na samym początku, model 16GB WiFi only, wyceniono na 499$, najdroższy natomiast, z dodatkowym modemem 3G oraz 64GB pamięci (znajdzie się w ofercie AT&T, Sprint oraz Verizon, przedsprzedaż od 26 października), wyceniono na 829$.

To co cieszy nas najbardziej to fakt, że najnowszy iPad, podobnie jak iPad Mini, będzie dostępny poprzez sklep internetowy Apple, przez co od razu zamówić będą mogli go także użytkownicy z Polski! 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel