1

Do czego najczęściej wykorzystujemy tablety? Google znalazło odpowiedź

Grupa badawcza Google z całą pewnością wywiązała się z postawionego jej zadania i podczas ostatnich case’ów, dokładnie przeanalizowała zachowania oraz przyzwyczajenia użytkowników tabletów. Zamieszczona powyżej tabelka wyraźnie pokazuje, że najpopularniejszą czynnością jest sprawdzanie wiadomości mailowych oraz oddawanie się wirtualnej rozrywce.

Projekt prowadzony pod tematem: „zrozumienie wykorzystania tabletów”, zaangażował 33 osoby oraz ich tablety. Następnie monitorowano czas oraz sposób wykorzystywania ich urządzeń przez dosyć długi okres czasu. Badania prowadzono na grupie osób w różnym wieku, poziomie wykształcenia, poziomie społecznym oraz z obszarów wiejskich, jak i miejskich. Oprócz czytania maili i grania, ogromną popularnością cieszy się także przeglądanie serwisów społecznościowych.

Zdumiewać może fakt, że słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów znajduje się tak nisko i posiada zaledwie 5% oraz 4,4%. Przeglądanie dokumentów znalazło się natomiast na ostatniej pozycji, z wynikiem 1,3%, jeszcze niżej niż zarządzanie  finansami. Pełny tekst raportu opublikowanego przez Google znajdziesz tutaj (link).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel