0

Kaspersky Tablet Security. Ochrona antywirusowa dla tabletu

Kaspersky Tablet SecurityFirma Kaspersky Lab wprowadza na rynek oprogramowanie antywirusowe Kaspersky Tablet Security, które przeznaczone jest do ochrony naszych tabletów internetowych. Roczna licencja kosztuje 59 zł, czyli nie tak dużo…

Silnik antywirusowy programu, który współpracuje z opartą na chmurze technologią ochrony, skutecznie blokuje wszystkie szkodliwe programy, nawet te nowe i wcześniej nieznane. Kaspersky Tablet Security został wyposażony w funkcję Ochrony WWW, która pomaga blokować zainfekowane i oszukańcze strony internetowe podczas korzystania z przeglądarki na urządzeniu z Androidem. Dzięki Kaspersky Tablet Security użytkownik może mieć pewność, że dane przechowywane na tablecie są bezpieczne. Ponadto, rozwiązanie chroni przed szkodliwymi stronami internetowymi, które zostały stworzone w celu kradzieży danych dotyczących kont na portalach społecznościowych lub serwisach bankowości online.

Kaspersky Tablet Security

Kaspersky Tablet Security potrafi również zdalnie zablokować zgubione lub skradzione urządzenie lub skasować z niego wszystkie osobiste dane. Program może określić położenie zgubionego lub skradzionego tabletu, nie tylko przy użyciu GPS, ale również sieci GSM lub współrzędnych najbliższego punktu dostępowego Wi-Fi. Dzięki funkcji Mugshot (zdjęcie nieuprawnionego właściciela) aplikacja może niepostrzeżenie zrobić przy użyciu wbudowanego aparatu fotograficznego zdjęcie osobie korzystającej ze zgubionego lub skradzionego tabletu i przesłać je prawowitemu właścicielowi urządzenia. Zdjęcia takie mogą zostać wykonane zarówno na życzenie właściciela tabletu (przy użyciu specjalnego panelu sterowania Web Central) dostępnego przez przeglądarkę WWW, a także automatycznie, gdy nieautoryzowana osoba wykona na tablecie zdefiniowane wcześniej działania.

Najnowsza polskojęzyczna wersja Kaspersky Tablet Security dostępna jest od 25 października 2012 r. w cenie 59 zł (roczna licencja na ochronę 1 tabletu).

Dla mnie najciekawszą funkcją jest możliwość zablokowania tabletu. Ponadto 59 zł za roczną licencję, to nie jest w cale tak dużo. Jeśli kogoś stać, to na pewno warto to kupić.

A czy ktoś z Was już korzysta z Kaspersky Tablet Security?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz