0

Amazon rozpoczyna pojedynek na tablety – Kindle Fire HD vs iPad Mini!

Rynek tabletów zyskał w ostatnim czasie dwa nowe urządzenia – w czasie specjalnego eventu w San Jose, Apple zaprezentował między innymi iPada Mini z 7,9-calowym wyświetlaczem oraz czwartą generację iPada dziesięciocalowego. Podczas prezentacji „Mini”, firma spod znaku nadgryzionego jabłka dosyć odważnie porównywała swój produkt z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku, celując między innymi w Nexusa 7 i nazywając swój tablet najlepszym dostępnym na rynku, w tymże segmencie.

O ile iPad Mini to niewątpliwie wyjątkowe urządzenie, to posiada kilka wad, które z pewnością mogą  być dla niektórych decydującymi przy ostatecznym wyborze tabletu na swój własny użytek. Pierwsza z nich to rozdzielczość ekranu (1024×768 pikseli), która jest gorsza niż w produktach poszczególnych konkurentów. Odpychająca może być także cena, wynosząca aż 529$ za wersję z 64GB pamięci. Modele obsługujące łączność LTE kupimy dopiero za 459$, a każdy przyrost pamięci wewnętrznej kosztuje nas dodatkowe 100$.

Amazon postanowił więc zacząć kampanię przeciwko iPadowi Mini, w której chce wyróżnić zalety oferowanego przez siebie Kindle Fire HD. Jednym z najmocniejszych argumentów jest tutaj „niska” rozdzielczość urządzenia oferowanego przez Apple, wynosząca zaledwie 163 ppi. Kolejny aspekt to głośnik mono, który na pewno wypada blado na tle głośników stereo znajdujących się w najnowszym Kindle Fire. Ostatnim i najważniejszym elementem jest niezaprzeczalnie cena. W momencie kiedy Fire HD może być nasz już za 199$, to za najtańszego iPada Mini zapłacić musimy już 329$. Czy według was takie argumenty będą wystarczające, aby przekonać konsumentów do zmiany ich przyzwyczajeń i zrezygnowania z linii produktowej od Apple?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel