1

Nexus 7 – 32GB pamięci, obsługa 3G oraz nowe ceny dla poszczególnych modeli

Z racji tego, że event Androida został odwołany z powodu szalejącego w USA huraganu, Google nie miało innej możliwości i musiało jeszcze raz rozważyć strategię prezentacji nowej linii produktów, oprogramowania oraz wprowadzanych sukcesywnie zmian. Nie chcąc tracić czasu, gigant z Mountain View dokonał więc wczoraj oficjalnej premiery LG Nexus 4, Samsung Nexus 10 oraz nowych modeli odświeżonego Nexus 7 przygotowanego przez firmę ASUS.

Chociaż od premiery tego ostatniego minęło zaledwie kilka miesięcy, w tym czasie zdążył on sprzedaż się w ponad milionie egzemplarzy i Google doszło do wniosku, że warto oddać w ręce użytkowników wersje bardziej rozbudowane. Do czterordzeniowego procesora Tegra 3, wytrzymałej obudowy, bardzo niskich cen oraz zawsze aktualnej wersji Androida, postanowiono dodać nie tylko obsługę 3G, ale także i większą pamięć wewnętrzną.

Wersja 3G jest już oficjalnie potwierdzona i będzie dostępna poprzez platformę Play Store. Wspiera ona dodatkowo łączność HSPA+ i posiada 32GB pamięci wewnętrznej. Oprócz tego, spodziewać można się aktualizacji do Androida 4.2 w późniejszych tygodniach listopada, podobnie jak w przypadku innych urządzeń Nexus. Tenże model wyceniony jest na 299$ i do pierwszych konsumentów powinien trafić już 13 listopada. W Ameryce, dostępny jest z preinstalowanymi kartami SIM od AT&T albo T-Mobile.

Google zdecydowało się całkowicie zrezygnować z modelu 8GB i skupić się na obniżeniu ceny tego, który posiada dwa razy większą pamięć. 16GB Nexus 7 jest dzięki temu dostępny od 199$ i od wczoraj możemy znaleźć go w Play Store.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel