0

Google Nexus 10 oficjalnie ogłoszony – rozdzielczość 2560×1600 pikseli za 399$ [wideo]

Jak widać wszystkie z ostatnich pogłosek na temat produktów od Google okazały się prawdą! Wyszukiwarkowy gigant ostatecznie zapowiedział wszystkie urządzenia mobilne, o których było głośno w ostatnim czasie w sieci, a wśród nich znalazł się między innymi Nexus 10. Posiadający dziesięć cali tablet, z rozdzielczością 2560×1600 pikseli, dostępny ma być już od 399$ i oferuje naprawdę niesamowitą specyfikację.

Znajdziemy tutaj zlokalizowane na przedniej ścianie głośniki stereo, czyli dokładnie tak samo jak w Galaxy Tab 2 10.1. Warto jednocześnie przypomnieć, że Google musiało odwołać swój event zaplanowany na wczoraj ze względu na huragan Sandy, firma dotrzymała jednak obietnicy i zaprezentowała swoje urządzenia.

Wracając do Nexusa 10, oferuje 500 godzin czasu czuwania oraz 9 godzin odtwarzania wideo. Według Google jest to pierwszy tablet, z którego korzystać może kilku użytkowników – wszystko to dzięki Androidowi 4.2 i możliwości przełączania pomiędzy naszymi spersonalizowanymi ustawieniami już z poziomu ekranu blokady.

Pod pokrywą tylnej ściany Nexusa 10, znajdujemy między innymi procesor Cortex A15 1,7GHz Samsung Exynos, z układem graficznym Mali T604, łączność NFC, 2GB pamięci RAM, Bluetooth 4.0 oraz aparat 5mpx umieszczony z tyłu. Poniżej prezentujemy wideo opisujące możliwości nowej serii urządzeń mobilnych Nexus.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel