2

Android 4.2 dla Nexusa 7 już wkrótce!

W ostatni poniedziałek, Google nie tylko zaprezentowało szereg swoich nowych produktów, ale dodatkowo po raz pierwszy pokazało nam możliwości najnowszej wersji platformy Android, oznaczonej numerkiem 4.2 i nazwą kodową Jelly Bean.

Android 4.2 niesie ze sobą między innymi możliwość rozpoznawania poszczególnych użytkowników korzystających z urządzenia mobilnego i dopasowania do nich właściwych ekranów głównych, aplikacji i widżetów. Opcja ta pozwala jednocześnie na bardzo łatwe przełączanie się między userami.

Nowa funkcja aparatu, a mianowicie Photo Sphere, pozwala Ci na wykonany zdjęcia w każdym kierunku i stworzenia okrągłej panoramy w naprawdę wysokiej rozdzielczości.

Klawiatura została zaktualizowana o opcję Gesture Typing, która pozwala na wprowadzanie słów poprzez połączenie standardowych metod wpisywania oraz wykonywanych odpowiednio gestów.

Android 4.2 to także szansa na dzielenie się filmami, materiałami z YouTube i wszystkim tym co wyświetlane jest na ekranie Twojego tabletu lub smartfona na telewizorze, poprzez zwyczajne podpięcie do niego bezprzewodowego adaptera!

Google zapowiedziało, że nowe urządzenia z linii Nexus zadebiutują na półkach sklepowych 13 listopada. To właśnie wtedy też spodziewamy się premiery nowej wersji Androida i aktualizacji obecnych już urządzeń z serii Nexus. Mowa tutaj między innymi o Nexusie S, Galaxy Nexusie i Nexusie 7, który sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Jeżeli wierzyć nieoficjalnym zapewnieniom firmy ASUS, na aktualizację oprogramowania nie będziemy musieli czekać zbyt długo po 13 listopada i może ona mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel