0

Podsumowanie tygodnia na otabletach.pl – 29.10-04.11

Za nami kolejny i dla większości niezaprzeczalnie miły tydzień – mogliśmy bowiem od czwartku aż do dzisiaj cieszyć się długim weekendem z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Zanim jednak wrócimy do szarej rzeczywistości i stawimy czoła poniedziałkowym obowiązkom, przypomnijmy sobie wspólnie, co wydarzyło się w ostatnim czasie na rynku tabletów i jakie nowości przyniósł nam okres pomiędzy 29 października, a 4 listopada 🙂

Poniedziałek rozpoczyna się od mocnego uderzenia Amazona, który wypowiada oficjalną wojnę Apple. Na stronie jednego z największych amerykańskich sklepów online pojawia się duży banner porównujący Kindle Fire HD oraz iPada Mini, z którego jasno widać, że produkt od Amazona przedstawiany jest jako zdecydowanie lepszy – do dzisiaj nie doczekaliśmy się także odpowiedzi Apple.

Wtorek, to natomiast niezwykle ważny dzień dla wszystkich sympatyków linii produktów Nexus od Google. Firma zaprezentowała bowiem nowego smartfona, dziesięciocalowy tablet oraz odświeżoną wersję swojego flagowego, siedmiocalowego urządzenia. Nexus 7 w nowej wersji wyposażony został w 32GB pamięci oraz modem 3G, przy cenie na poziomie 199$!

Jeżeli chodzi o samego Google Nexusa 10, to kupimy go już za 399$ i w zamian otrzymamy niepowtarzalnie wysoką rozdzielczość 25060×1600 pikseli, 500 gozin czasu czuwania baterii oraz czterordzeniowy procesor Cortex A15 o taktowaniu 1,7GHz i 2GB pamięci RAM.

W środę natomiast, podzieliliśmy się z wami naszą foto-relacją z polskiej premiery Galaxy Note II, którą Samsung zorganizował w Warszawie i na którą zostaliśmy zaproszeni! 🙂 Zarówno samo urządzenie mobilne, jak i organizacja eventu, zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Drugiego listopada, czyli w piątek, z samego rana dociera do nas informacja, że ktoś próbuje zyskać na sukcesie najnowszego Windowsa 8 i posądza Microsoft za zastosowanie w swoim interfejsie charakterystycznych kafelek. Patentowym trollem tym razem została firma SurfCast, która twierdzi, że posiada właściwe patenty, które Windows 8 miał ponoć złamać.

Tego samego dnia pojawiła się także ciekawa informacja dla wszystkich zapaleńców programowania. Samsung organizuje bowiem AppCup, który daje możliwość wygrania stażu w dziale R&D przedsiębiorstwa oraz zgarnięcia 10 tysięcy złotych! W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci polskich uczelni, przygotowując aplikację dedykowaną na Androida.

Trzeciego listopada, czyli wczoraj, mieliśmy dla Was, niezwykle ciekawą ofertę bezpośrednio z serwisu Citeam. Tablet Aurora II dostępny jest obecnie za 525zł, dzięki czemu możemy przy jego zakupie zaoszczędzić prawie 200 złotych! Wewnątrz znajdziemy dwurdzeniowy procesor Cortex A9 1,5GHz, 1GB pamięci RAM, 16GB wbudowanej pamięci, port mini HDMI i tak dalej.

W ostatnim z newsów tego tygodnia, przekazaliśmy wam informację o promocji na kolejnym portalu zakupów grupowych, tym razem na Grouponie. BlackBerry PlayBook, oryginalnie kosztujący około 1750zł, obecnie dostępny jest za jedyne 999zł! W zamian za to, otrzymujesz procesor ARM Cortex 9 1GHz, baterię 5300mAh, siedmiocalowy wyświetlacz 1024×600 pikseli, dostęp do tysięcy aplikacji dzięki App World i wiele, wiele innych.

To już wszystkie, najciekawsze newsy, które pojawiły się na otabletach w przeciągu tego tygodnia – mamy nadzieję, że pomimo rozleniwienia po długim weekendzie, będziecie w stanie wrócić do swoich obowiązków, jak i do regularnego śledzenia naszego serwisu. Do zobaczenia już jutro, zapraszamy po kolejną dawkę najnowszych, tabletowych informacji! 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel