2

Samsung Galaxy Note 10.1 oskarżony o naruszanie patentów Apple – po głowie dostaje się także Androidowi Jelly Bean

Samsung Galaxy Note 10.1Wszystko wskazuje na to, że dziesięciocalowy Galaxy Note, trafił do jednego pudełka co Galaxy Tab 10.1 i także pozwany został przez firmę Apple za naruszenie patentu (chociaż wszyscy eksperci mówili, że tym razem będzie to niemożliwe). Firma spod znaku nadgryzionego jabłka ponownie stwierdziła, że Sammy oraz jego najnowszy produkt, narusza prawa patentowe posiadane przez przedsiębiorstwo… Android 4.1 Jelly Bean także!

Pozew został złożony we wtorek, sprawę prowadzić ma natomiast sędzia Pual S. Grewal. Gigant z Cupertino traktuje to z pewnością jako odwet za atak na iPhona 5, który ponoć narusza pewne patentowe należące do Samsunga.

Apple wygrało jak na razie, ponad miliard dolarów na podstawie spraw wytoczonych przeciwko azjatyckiej firmie, w kilku oddzielnych postępowaniach, toczących się jednak w tym samym sądzie. Co do samego Galaxy Note 10.1, jego sprzedaż rozpoczęła się w tym samym miesiącu – urządzenie oferuje stylus, czterordzeniowy procesor oraz oryginalny design.

Po wielu perturbacjach, Galaxy Tab 10.1 został w końcu oczyszczony z zarzutów – ostatecznie sędziowie doszli do wniosku, że żadne prawa co do własności intelektualnej nie zostały złamane. Andrew Laio, jeden z prawników Apple stwierdził jednak, że pozwy zostaną skierowane przeciwko wszystkim urządzeniom działającym na Jelly Bean oraz korzystającym z rysika (łącznie ma być ich 17). Czy to oznacza, że gigant z Cupertino sam pracuje nad zabawką przypominającą stylus?

Chociaż sprawa staje się coraz głośniejsza, to na proces jeszcze długo poczekamy, sprawa ma zostać wyjaśniona bowiem dopiero w 2014 roku! Jak myślicie, co nie tak może być z najnowszym Androidem? Zielony ludzik w logo jest zbyt podobny do nadgryzionego jabłuszka? 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel