0

Samsung Galaxy Note 10.1 zastąpi zapisane na papierze nuty w Brukselskiej Filharmonii [wideo]

Samsung i Filharmonia w Brukseli, pracują wspólnie nad przeniesieniem wszystkich partytur i zapisów nutowych orkiestry, do bazy cyfrowej i uruchomieniu ich na Galaxy Note 10.1. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo dostarczyło 100 swoich dziesięciocalowych tabletów z pamięcią 16GB oraz aplikacją neoScores.

Urządzenie wykorzystujące popularny rysik S Pen, pozwoli muzykom zmieniać lub poprawiać nuty w poszczególnych zapisach, rozsyłać je pomiędzy sobą, dając jednocześnie szansę skorzystania ze specjalnego trybu koncertowego, tak aby żadne inne aplikacje działające w tle nie zakłócały jego przebiegu. Samsung zadbał także o dodanie poprawionego i zaawansowanego systemu przewracania stron, a wszystko to w celu zaoszczędzenia papieru, który w filharmonii zużywany jest każdego roku w tonach!

Takowa nowinka technologiczna pozwoli zaoszczędzić do 25 tysięcy euro – tablety sprawdzają się już w jednostkach latających, w szpitalach i szkołach, czemu więc nie miałyby odnieść sukcesu w orkiestrze?

Ważny jest także fakt, że Samsung bierze udział w tymże przedsięwzięciu, zazwyczaj była to bowiem rola firmy Apple. Pokazuje to jasno, że tablety konkurencyjnych firm cieszą się coraz większym zainteresowaniem i w tymże segmencie także mogą wiele zaoferować.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel