0

PengPod Tablet za jedyne 100$ – podwójne bootwanie Androida i Linuxa. Za wszystkim stoi projekt crowdfundingowy!

PengPadNie tylko Kickstarter zajmuje się wspieraniem interesujących projektów i finansowaniem ich. Coraz większą popularność wśród funduszy crowdfundingowych zyskuje również serwis Indiegogo, poprzez który promowany jest obecnie tablet z podwójnym bootowaniem (Android i Linux) oraz ceną wynoszącą jedynie 100 dolarów! Produkt w wersji ostatecznej ma nazywać się PengPod i zaprezentowany jest na zdjęciu powyżej.

Firma Peacock Imports pracuje nad wykonaniem poniższego modelu, działającego na Androidzie 4.0 oraz opcjonalnie KDE Plasma Active Interface wspierającego ekrany dotykowe. Aby zakupić urządzenie, należy wziąć udział w inicjatywie crowdfundingowej w serwisie Indiegogo i wesprzeć przedsiębiorstwo skromnym datkiem finansowym. Chociaż na razie projekt rozwija się dosyć powoli i uzbierać udało się jedynie 1000 dolarów z niezbędnych 49 tysięcy, to do zakończenia zbiórki pozostał jeszcze prawie miesiąc.

Wspierając firmę datkiem w wysokości 99$, w zamian otrzymany siedmiocalowy tablet PengPod 7, z 1GB pamięci RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Przeznaczając na projekt 185$, będziemy mogli liczyć natomiast na tablet dziesięciocalowy, z taką samą ilością pamięci operacyjnej i powierzchni dyskowej. Oprócz tego, wersja droższa wyposażona jest w PengStick, niewielkie urządzenie podpinane do monitora lub telewizora i umożliwiające uruchomienie na nich Androida albo Linuxa.

Dostarczenie produktu finalnego to okres stycznia 2013 roku, nie należy się jednak przedwcześnie ekscytować, nic nie jest bowiem do końca pewne. Tablety bazują na procesorze Cortex A8 ARM o taktowaniu zegara 1,2GHz, posiadając dodatkowo porty USB oraz HDMI. Model siedmiocalowy oferuj rozdzielczość 800×480 pikseli, dziesięciocalowy natomiast 1024×600 pikseli.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel