0

Czy Apple utraci dominującą pozycję na rynku tabletów na rzecz Androida w 2013 roku?

AppleChociaż dominacja Apple na rynku tabletów jest faktem niezaprzeczalnym, to patrząc na wysokość sprzedaży produktów przedsiębiorstwa spod znaku nadgryzionego jabłka w ostatnich latach, zauważyć możemy wyraźny spadek procentowego udziału. Amazon, Samsung i obecnie Nexus 7, urywają dla siebie coraz większe kawałki tortu – tempo wzrostu popularności tego tria jest tak duże, że już w przyszłym roku, Apple może utracić koronę lidera, przynajmniej tak twierdzą analitycy oraz eksperci.

Warto przypomnieć, że w minionym kwartale 2012 roku, udział Apple w rynku spadł o 87%! Firma dostarcza obecnie 50,4% wszystkich aktywnie użytkowanych tabletów, czyli cały czas ponad połowę, jednak wartości te spadać będą w kolejnych miesiącach – w najbliższym czasie spodziewać możemy się bowiem kolejnego zalewu tanich urządzeń z Androidem.

Chociaż wszyscy oczekiwali, że w Q3 2012 sprzedaż iPadów wzrośnie do 15%, to tak naprawdę spadła o niespełna 20%! W tym samym czasie, sprzedaż produktów z Androidem wzrosła o 1/3 w porównaniu do wyników z początku roku i cały czas ma piąć się dynamicznie do góry, szczególnie w przyszłym roku.

Oczywiście nie oznacza to od razu, że wszyscy zrezygnują, z produktów Apple – nie możemy zapominać, że firmie spod znaku nadgryzionego jabłka udało się sprzedać trzy miliony iPadów w weekend ich „rzucenia” na półki sklepowe. Kończy się jednak nieuchronnie czas, w którym Apple posiadała całkowicie niezagrożoną pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel