0

Monarsza kolekcja Królowej Brytyjskiej poszerza się o tablet – nie jest nim iPad!

Chyba nikogo nie dziwi już fakt, że tablety trafiają do coraz większej ilości naszych domostw i znajdują zastosowanie także w sytuacjach nietypowych. Przekonała się o tym między innymi Królowa Brytyjska, której monarsza kolekcja poszerza się właśnie o urządzenie z dotykowym ekranem. Gadżet wypełniony jest najważniejszymi informacjami oraz zdjęciami dotyczącymi ostatnich sześćdziesięciu lat panowania Elżbiety II. Tablet pełnić ma rolę „cyfrowej kapsuły czasu”.

Wewnątrz tabletu znajduje się ponad 150GB danych, takich jak materiały wideo, zdjęcia, skany listów, teksty i zapiski wykonane przez samą królową. Do przygotowania tak wielkiej bazy zaangażowano około 37 tysięcy osób z 66 krajów z całego świata, którzy dostarczyli interesujące materiały oraz swoje własne wspomnienia związane z Elżbietą.

No dobrze, na jakim urządzeniu postanowiono jednak przechowywać najważniejsze informacje o Rodzinie Królewskiej? Z całą pewnością nie jest to produkt firmy Apple. Ostatecznie padło na Samsunga i na jego Galaxy Note 10.1! Wszystkie 80 tysięcy elementów znajdujących się w cyfrowej bazie, dostępnych ma być także online!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel