1

Samsung: „Nie mamy zamiaru negocjować z Apple”

Pamiętacie jak informowaliśmy was o porozumieniu patentowym, zawartym między Apple oraz HTC? Zastanawialiśmy się wtedy, czy jest szansa na to, że firma spod znaku nadgryzionego jabłka, podpisze podobny dokument razem z Samsungiem?

Oficjalna wypowiedź Sammy’ego niestety brutalnie ucina wszystkie nasze oczekiwania. Azjatycka firma jasno zaznacza, że nie miała i nie ma zamiaru w przyszłości negocjować z Apple. Jeden z przedstawicieli kierownictwa Samsunga, Shin Hong-kyun powiedział między innymi:

„Bardzo możliwe, że HTC zdecydowało się zapłacić 276$ dolarów firmie Apple w celu podpisania porozumienia, jednak my z pewnością nie posiadamy takowego zamiaru. Negocjacje w tym aspekcie mijają się więc całkowicie z celem i z pewnością do nich nie dojdzie.”

Wszystkim, którzy nie pamiętają przypominamy, że HTC oraz Apple podpisały kontrakt na okres następnych dziesięciu lat, z którego wynika, że nie będą sądziły się w związku z podejrzeniem o łamanie praw patentowych i mają zamiar udostępniać sobie poszczególne technologie.

Sytuacja pomiędzy Apple oraz Samsungiem wygląda jednak zdecydowanie inaczej. Wszystko robi się coraz bardziej napięte, szczególnie iż firma spod znaku nadgryzionego jabłka próbuje się uniezależnić od dostaw podzespołów od Sammy’ego, który przecież produkuje większość wyświetlaczy do iPhonów oraz iPadów.

Jak się okazuje, wojna patentowa pomiędzy dwoma największymi graczami rynku urządzeń mobilnych nie skończy się w najbliższym czasie – w dalszej przyszłości, także nie powinniśmy na to liczyć. A jakie jest wasze zdanie na ten temat? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel