0

Samsung wprowadza nowy standard eMMC dla urządzeń mobilnych!

eMMCFirma Samsung, ogłosiła wczorajszego dnia wprowadzenie nowej generacji pamięci dla urządzeń multimedialnych w standardzie eMMC, stworzonej przy wykorzystaniu technologii 10 nanometrów. Pamięć wbudowana jest jednym z najważniejszych elementów w dzisiejszych tabletach oraz smartfonach, które bazują w głównej mierze na pamięci wewnętrznej – pamięć zewnętrzna w postaci kart microSD jest jedynie dodatkiem.

Nowe rozwiązanie od Samsunga posiada prędkość zapisu w okolicach 2000 IOPS (wejście/wyjście na sekundę) oraz prędkość odczytu w wysokości 5000 IOPS. Oznacza to, że prędkość  zapisu wynosi 50 megabitów na sekundę, a odczytu 260 megabitów na sekundę, czyli dziesięć razy więcej niż dotychczas stosowane karty microSD. Co więcej, technologia daje możliwość zwiększenia wielozadaniowości urządzeń.

Samsung przygotował między innymi karty 64GB eMMC przy wykorzystaniu pamięci NAND. Do wprowadzenia nowego standardu do powszechnego zastosowania, pozostało jeszcze jednak trochę czasu i miejsce będzie miało najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel