0

Acer Iconia Tab A211 trafia na stół redakcyjny otabletach.pl! Dzielimy się pierwszymi wrażeniami

Acer Iconia Tab A211Seria tabletów Iconia Tab od azjatyckiej firmy Acer, na dobre wpisała się do corocznego line-upu nowoczesnych i atrakcyjnych urządzeń mobilnych, z których korzystają ludzie na całym świecie. Na nasz redakcyjny stolik ponownie trafia jeden z najnowszych Acerów, a mianowicie dostępny w naszym kraju od końca września bieżącego roku tablet Iconia Tab A211.

Wszyscy lepiej zorientowani w nazewnictwie urządzeń produktów azjatyckiego przedsiębiorstwa, od razu zorientują się, że mamy tutaj do czynienia z tabletem wyposażonym w modem 3G! Oprócz tego Iconia Tab A211, który mamy zamiar prześwietlić, oferuje 16GB pamięci wewnętrznej oraz  dziesięciocalowy wyświetlacz. Wartość rynkowa urządzenia utrzymuje się cały czas na poziomie 1779zł – nie o pieniądzach chcemy jednak mówić, a o pierwszych wrażeniach, którymi pragniemy się z Wami podzielić po kilku dniach jego użytkowania. Nie przedłużamy więc i przechodzimy dalej!

Odpudełkowujemy!

Acer przyzwyczaił nas do tego, że pudełka, w których sprzedaje swoje urządzenia są naprawdę wysokiej klasy. Gruby, dodatkowo lakierowany karton i minimalistyczna stylistyka, to jedna z cech charakterystycznych opakowań azjatyckiej firmy.

To co ciekawi nas najbardziej to oczywiście wnętrze pudełka. Znajdujemy tutaj oprócz samej Iconii Tab A211, kabel microUSB oraz ładowarkę (standardową dla wszystkich urządzeń Acera). Po raz kolejny więc, Acer zawodzi w aspekcie akcesoriów dodatkowych dołączanych do tabletu. Dziwi nas fakt, że producenci oferujący produkty ze zdecydowanie niższych półek cenowych potrafią zadbać o zapewnienie obecności słuchawek lub kabla HDMI, a tak ważny gracz na rynku tabletowym po raz kolejny o tym zapomina.

Pierwszy kontakt z Iconią Tab A211

Tablet po raz pierwszy ląduje w naszych rękach – od razu wyczuwalna jest jego zasadniczo niewielka masa jak na urządzenia dziesięciocalowe. Niezwykle przyjemna w dotyku okazuje się także tylna, delikatnie chropowata pokrywa, dzięki której urządzenie pewnie leży w naszych rękach.

Acer nie zdecydował się na zastosowanie aluminium ani stali postawił jednak na niezwykle twardy i solidnie wyglądający plastik. Tylna obudowa, wydaje się być natomiast dodatkowo pokryta cieniutką warstwą gumy lub innego, elastycznego tworzywa.

Już w tym momencie zauważamy, że szybka wyświetlacza z pewnością nie ma nic wspólnego z Gorilla Glass – Acer postanowił postawić na tańszy zamiennik. Nie wiemy jak bardzo zmniejsza to wytrzymałość (na razie tabletem rzucać nie próbowaliśmy), ale palcuje się straszliwie, co jest z resztą bolączką wszystkich urządzeń tego typu.

Rozmieszczeniu guzików nie będziemy jak na razie poświęcali zbyt wiele uwagi, warto jednak zauważyć, że slot na kartę SIM oraz kartę pamięci umieszczony został pod ładnie zamaskowaną, gumową zaślepką, która ochroni obie karty przed uszkodzeniami lub też przypadkowym zalaniem.

Uwagi i zastrzeżenia „na gorąco”

Zaledwie kilka dni zabawy z Acerem Iconią Tab A211, to zbyt mało czasu, aby wystawić obiektywną opinię na temat tegoż urządzenia, to od razu rzuciło nam się w oczy parę niedociągnięć oraz mankamentów, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę.

Pierwszy z nich, to niezaprzeczalnie brak tylnego aparatu. Zdajemy sobie sprawę, że dziesięciocalowy tablet nie jest urządzeniem idealnym jeżeli chodzi o robienie zdjęć, jednak masa aplikacji (przykładowo najprostsze czytniki QR), korzystała będzie z matrycy tychże niewielkich gadżetów, które niezaprzeczalnie zwiększają atrakcyjność urządzenia. Iconia Tab A211 posiada co prawda kamerkę na przedniej ścianie, jednak zabrakło w niej lampy błyskowej oraz zadowalającej jakości zdjęć, jak i nagrywanego obrazu.

Urządzenie działa na Androidzie 4.0.4 Ice Cream Sandwich, czasami wydaje się jednak, że ktoś spartaczył optymalizację platformy pod znajdujące się wewnątrz tabletu podzespoły. O ile sam system przez większość czasu chodzi płynnie, to poszczególne, nawet najbardziej elementarne aplikacje posiadały niejednokrotnie problem z właściwym funkcjonowaniem. Z pewnością nie powinno to mieć miejsca, szczególnie, że A211 działa na czterordzeniowym procesorze od Nvidii oferując łącznie 4,8GHz częstotliwości chipsetu!

Pierwsze wrażenia

Trzymając w ręku kolejny produkt z serii Iconia Tab, jesteśmy w stanie przewidzieć czego możemy się spodziewać i po raz kolejny musimy stwierdzić, przynajmniej na razie, że Acer nie uczy się chyba na swoich błędach. Tablet jest na pewno dobry i interesująco prezentuje się na tle produktów konkurencji, brak podstawowych akcesoriów, niedociągnięcia w optymalizacji systemu oraz kilka drobniejszych mankamentów powoduje jednak, że będzie mógł zniechęcić do siebie niektórych użytkowników.

Po zaledwie kilku dniach „zabawy” z Acerem Iconią Tab A211 nie chcemy wystawiać mu jeszcze negatywnej, ani też pozytywnej noty. W przeciągu najbliższych tygodni prześwietlimy go na wszystkie możliwe sposoby i podzielimy się z wami efektami w obszerniejszej relacji.

Jeżeli posiadacie jakieś szczególnie pytania albo prośby odnośnie Iconii Tab A211 napiszcie o tym w komentarzach. Postaramy się dokładniej przyjrzeć wszystkim tym aspektom tabletu, które interesują Was najbardziej! Odwiedzajcie regularnie otabletach.pl oraz naszego fejsa, w poszukiwaniu informacji o pełnej recenzji 🙂 Na sam koniec, podrzucamy filmik promujący Taba A211

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel