0

Kindle Fire HD przebije popularnością iPada Mini w czasie najbliższych świąt?

Kindle Fire HD 7Koniec roku 2012 przyniósł nam aż trzy pomniejszone gabarytowo i cenowo tablety, pośród których trend zapoczątkował Google Nexus 7, następnie pojawił się Kindle Fire HD, na samym końcu natomiast doczekaliśmy się iPada Mini.

Według danych zebranych przez analityków, sprzedaż tabletu od Amazona ma zdecydowanie skoczyć w górę w przeciągu najbliższych świąt. Poprzez zdecydowany skok, rozumiemy tutaj jako pobicie na łeb na szyję poziomu sprzedaży produktu od Apple i to aż dwukrotnie! Jest to kolejny sygnał, że dominacja firmy spod znaku nadgryzionego jabłka na rynku tabletów powoli dobiega końca i w przeciągu najbliższych lat, a nawet miesięcy, będziemy świadkami poważnych zmian.

Duży wpływ ma na to niezaprzeczalnie polityka cenowa – czemu mielibyśmy bowiem płacić 329 dolarów za iPada Mini, kiedy sprzęt o lepszej rozdzielczości i wydajności procesora możemy kupić już za jedyne 199 dolarów?

Na miejscu Amazona, nie cieszylibyśmy się jednak za bardzo! Stając się jednym z głównych rywali Apple, może doprowadzić do pozwów skierowanych przeciwko sobie. Jakby bowiem nie było, produkuje urządzenia prostokątne z zaokrąglonymi rogami (na które patent posiada oczywiście Apple) oraz wykorzystuje w swoim interfejsie graficznym animację przerzucanych stron (niedorzeczny patent ponownie w rękach Apple). Znając kreatywność prawników giganta z Cupertino, powodów do utrudnienia życia Amazonowi i Kindlowi znajdzie się jeszcze więcej 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel