0

Blaupunkt Discovery. Tablet z Androidem 4.0.4 i dwurdzeniowym procesorem

Blaupunkt DiscoveryW Polsce debiutuje nowy, multimedialny tablet internetowy Blaupunkt Discovery z systemem operacyjnym Google Android 4.0.4. Aby urządzenie prawidłowo funkcjonowało zastosowano układ Nvidia Tegra 2.

Firma Blaupunkt rozpoczyna ekspansję w segmencie tabletów PC. Pierwsza linia produktów o nazwie Discovery po raz pierwszy publicznie została zaprezentowana na targach IFA 2012, a pod koniec roku światło dzienne mają ujrzeć kolejne produkty z serii Endeavour.

Nowości bazują na systemie operacyjnym Android 4.0.4. Wyposażono je w procesory dwu lub czterordzeniowe: nVidia Chipset Tegra 2 lub 3, 16 GB pamięci flash oraz pojemnościowe ekrany IPS2 o przekątnej 24,6 cm (9,7″) z 10-punktowym multi-touch i rozdzielczością HD.

Choć Discovery z dwurdzeniowym chipsetem nVidia Tegra 2 pozwala użytkownikowi pracować bardzo elastycznie, to z mocą obliczeniową czterordzeniowych procesorów nVidia Tegra 3 wydajność grafiki, czas reakcji, szybkość przeglądarki i ładowania stron są po prostu imponujące.

Pojemnościowe wyświetlacze IPS2 z 10-punktowym multi-touch reagują szybko i dokładnie – nawet podczas szybkiego pisania tekstu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ oprócz trzech klawiszy sprzętowych służących do włączania/wyłączania i regulacji głośności, wszystkie polecenia podawane są za pośrednictwem ekranowego interfejsu dotykowego. Cała zawartość offline i online wyświetlana jest w lśniących kolorach o wysokim kontraście na ekranie o przekątnej 24,6 cm (9,7″) w formacie 4:3.

Urządzenia posiadają także wyposażenie multimedialne w postaci dwóch głośników, mikrofonu oraz przedniej kamery o rozdzielczości 2Mpix i tylnej 5Mpix z lampą błyskową. Co ważne, głośniki umiejscowione są po bokach, eliminując tłumienie dźwięku w momencie kiedy tablet leży np. na stole.

Seria Discovery wyposażona jest w moduł 3G, UMTS, WLAN 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, a także gniazdo słuchawkowe i złącze dla opcjonalnej stacji dokującej. Poza funkcją ładowania, zapewnia to dodatkowe połączenia do sieci LAN, USB i HDMI, a także slot na kartę micro SD.

Dzięki fabrycznie zainstalowanym licznym aplikacjom do obsługi poczty, kontaktów, kalendarza, muzyki, wideo, czy sklepu Google Play, użytkownicy nowych tabletów Blaupunkt mogą po prostu naładować, włączyć i rozpocząć surfowanie. Akumulator o pojemności 7600mAh zapewnia 8 do 8,5 godzin pracy.

Sugerowana cena detaliczna (brutto) modelu Discovery: 1.499 PLN. Cena modelu Discovery.T3 nie jest jeszcze znana.

Do tej pory firma Blaupunkt nie była znana w żaden sposób na rynku tabletów internetowych. Jednak to nie pierwsza firma, która próbuje swoich sił właśnie w tym segmencie. I w sumie dobrze, bo im więcej firm, tym większa konkurencja, a co za tym idzie – korzyści dla nas, klientów 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz