4

Sailfish OS? Następca MeeGo zaprezentowany przez Jolla!

JollaOsobiście już nie możemy doczekać się przyszłego roku. Pytacie czemu? Będzie on bowiem niewątpliwie przełomowy! Wszystko to z powodu deweloperów i byłych pracowników Nokii pracujących jakiś czas temu nad MeeGo. Postanowili oni połączyć swoje siły i stworzyć całkowicie autorski projekt jakim jest po pierwsze firma Jolla (działająca oficjalnie od dwóch dni), a po drugie system operacyjny Sailfish!

Wprowadzenie nowego systemu na rynek urządzeń mobilnych zawsze związane jest z ogromnymi oczekiwaniami, sporą ilością pytań i jeszcze większą ciekawością. Już teraz chcielibyśmy wiedzieć jak platforma zachowywała będzie się na konkretnych urządzeniach.

Według programistów, Sailfish dopasowany będzie nie tylko do smartfonów i tabletów, ale nawet i laptopów i telewizorów. Jak na razie wiemy o nim tylko tyle, że przystosowany będzie do wielozadaniowości, zaoferuje rozbudowane funkcje personalizacji, pozwalając jednocześnie korzystać z Androidowych appek!

Po zamieszczonym poniżej materiale wideo od razu widać, że Sailfish jest kontynuacją projektu MeeGo i opiera się przede wszystkim na technologii swipe, czyli obsługiwaniu urządzenia gestem przesunięcia palca po powierzchni ekranowej.

Chociaż do debiutu platformy na rynku jeszcze daleka droga, jeden z fińskich operatorów już jest nią mocno zainteresowany i chce sprzedawać smartfony działające właśnie pod nią. Co więcej, kilkanaście godzin temu, szef Jolla poinformował, że w połowie przyszłego roku pojawić na rynku powinien się autorski telefon przedsiębiorstwa, działający oczywiście na Sailfish OS. Jego dokładniejsze specyfikacje mamy poznać już w pierwszym kwartale przyszłego roku!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel