5

Samsung Galaxy Note II z Dual SIM zadebiutuje w Chinach!

Galaxy Note IICo może być lepsze od Samsunga Galaxy Note II? Z całą pewnością Samsung Galaxy Note II… z dual SIM! Wersja phabletu obsługująca jednocześnie dwie karty, została właśnie ogłoszona w Chinach. Wszystkie pozostałe specyfikacje urządzenia pozostają dokładnie takie same. To co może smucić najbardziej, to fakt, że produkt skierowany jest tylko i wyłącznie na rynek azjatycki i do Europy najprawdopodobniej nie trafi.

Warto zwrócić uwagę, że jeden ze slotów na karty SIM jest pełnowymiarowy, drugi obsługuje natomiast tylko i wyłącznie karty microSIM. Oprócz tego, z dwóch kart SIM możemy korzystać jednocześnie i całkowicie niezależnie – w niektórych urządzeniach konieczne jest ręczne przełączanie się pomiędzy kartami.

Galaxy Note II Dual SIM ma trafić do sprzedaży już trzeciego grudnia i wyceniany jest na prawie sześć tysięcy Yenów, co daje nam około trzy tysiące złotych! Według nas trochę za dużo, nawet jak na polskie warunki oraz na pięciocalowy smartfon od Samsunga.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel

 • Marcin Wojciechowski

  Ciekawostka przy chińskich dusimowych pdróbkach wszystkiego  tylko się da podrobić.  Jestem ciekaw jak rynek chiński przyjmie dusimowy oyginał? A może już go podrobili?

 • Nie tyle 6000 Yenów co Juanów (yuán) raczej… Poza tym Note w Chinach adresowany jest do klasy średniej, zarabiającej miesięcznie w przeliczeniu na PLN od ok. 3.000 zł do 15.000 zł. Trzeba wziąć przy tym pod uwagę niższe koszty utrzymania niż w Polsce. Rynek jest ogromny bo takich ludzi jest w Chinach ok. 300 milionów czyli więcej niż obywateli USA łącznie. Więc cena uzasadniona i wyliczona chyba dobrze.

  • Damian

    Co racja, to racja 🙂 Jen – waluta japońska, juan – chińska. Dzięki za spostrzegawczość!
   Jak najbardziej, z doświadczenia wiemy jednak, że kiedy jakieś urządzenie trafia na rynek polski, jego cena jest po prostu przemnażana przez kursy walutowe+extra marża 😉

   • Samsung ma taka politykę, że na każdy rynek stosuje inne ceny. To zresztą normalne. Ale czy ten model ma w ogóle trafić na nasz rynek?

    • Damian

      Dual SIM-y z zasady na rynek azjatycki, a ten szczególny nawet poza teren Chin chyba nie wyjdzie 😉