0

Prestigio MultiPad PMP5580C DUO. Dwurdzeniowy tablet z Full HD

Prestigio MultiPad PMP5580C DUO Firma Prestigio, która coraz śmielej podążą sobie po polskim rynku elektronicznym, zaprezentowała kolejny tablet internetowy. Tym razem jest to Prestigio MultiPad PMP5580C DUO z dwurdzeniowym procesorem i Androidem 4.0.

MultiPad PMP5580C DUO jest poręcznym i mobilnym urządzeniem, które napędza dwurdzeniowy procesor z rodziny ARM Cortex A9 o taktowaniu zegara 1.5GHz. 1GB pamięci RAM oraz wydajny układ graficzny Mali 400 sprawiają, że aplikacje i gry działają płynnie i sprawnie.

W MultiPadzie 5580C DUO zastosowano ośmiocalowy wyświetlacz pojemnościowy wykonany w technologii LCD z przydatną funkcją multi touch. Użytkownik może odtwarzać multimedia w najlepszej dostępnej jakości Full HD (1080p), a w razie potrzeby podłączyć MultiPada do większego monitora za pomocą wbudowanego złącza HDMI. Na pokładzie modelu 5580C DUO zainstalowano system Android 4.0 ICS, lecz producent zapewnia możliwość aktualizacji do wersji 4.1 Jelly Bean. Urządzenie posiada frontową kamerę o rozdzielczości 0,3MPx, przeznaczoną do wideo rozmów, a także czterokierunkowy akcelerometr przydatny podczas gier zręcznościowych.

8GB wbudowanej pamięci można z łatwością rozbudować o kolejne 32GB implementując zewnętrzną kartę microSD. Producent wyposażył MultiPada w moduł Wi-Fi, a wbudowany interfejs USB może z łatwością posłużyć do zainstalowania zewnętrznego modemu 3G lub podłączenia innego urządzenia peryferyjnego. Użytkownik MultiPada 5580C DUO ma dostęp do wszelkich aktualizacji systemowych za pomocą zautomatyzowanej funkcji Over The Air (OTA).

Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników jest platforma www.prestigioplaza.com, gdzie można dokonać wirtualnych zakupów, mając wszystkie potrzebne urządzenia i gadżety w jednym miejscu. Oprócz tego na użytkowników urządzeń Prestigio czekają tam gotowe do pobrania aplikacje, multimedia i e-książki – w tym aż 27 500 w języku polskim. Internetowa księgarnia Prestigio posiada obecnie w swoich zasobach już ponad 282 000 wirtualnych książek w 20 językach, w tym ponad 25 000 za darmo (3000 w języku polskim). Wciąż trwa promocja na e-booki, które można nabyć ze zniżką 25% w ciągu 6 miesięcy od rejestracji urządzenia Prestigio.

Cena wynosi 699 zł. Nie jest to duża kwota, ale ciekawi mnie jak wygląda wykonanie. Czy ktoś korzystał kiedyś z Prestigio?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz