0

Ericsson pozwie Samsunga za naruszenie praw patentowych?

EricssonWojna patentowa pomiędzy Apple oraz Samsungiem wydaje się nie mieć końca i obecnie toczy się na wszystkich kontynentach. Ma to jedynie negatywny wpływ na samych konsumentów, którzy z powodu nadmiernej ilości ograniczeń licencyjnych, nie mogą cieszyć się najnowszymi funkcjonalnościami w smartfonach i tabletach, wszystko musi być bowiem uprzednio odpowiednio prześwietlone przez sąd.

Do gry dołączyć postanowił Ericsson, który także chce spróbować swoich sił w prawnej potyczce z azjatyckim przedsiębiorstwem. Wszystko wskazuje na to, że Sammy mógł złamać kilka patentów należących do firmy.

Jak się okazuje, sprawa toczy się już od ponad dwóch lat, jednak dotychczas nie wykraczała poza mury korporacyjne. Samsungowi nie udało się dojść do porozumienia i odnowić wcześniejszych licencji, sprawa więc ostatecznie skierowana została do sądu.

Sytuacja wydaje się dosyć dziwna, gdyż Samsung współpracował z Ericssonem od 2001 roku, przedłużając licencje w 2007 roku bez większych problemów, obecnie jednak firmy nie mogły dojść do porozumienia. Co było powodem takiego obrotu sprawy? Z całą pewnością dowiemy się w najbliższym czasie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel