0

Sprzedaż urządzeń z Windowsem w USA spada o 21% w porównaniu z rokiem 2011

Windows 8Microsoft szczycił się tym, że ponad 40 milion użytkowników korzysta już z Windowsa 8 po zaledwie miesiącu od jego wypuszczenia, kiedy jednak spojrzymy na twarde dane liczbowe, zobaczymy, że sprzedaż urządzeń z najnowszą platformą, praktycznie nie istnieje. Analiza ta pokazuje jednocześnie, że wyniki sprzedaży całej branży PC gwałtownie maleją na rzecz tabletów.

Sprzedaż urządzeń z platformą od Microsoftu spadła na terenie USA o 21% w miesiącu ubiegłym, jeżeli porównasz go z okresem dwanaście miesięcy temu. W zestawieniu tym są zawarte także notebooki z Windowsem – ich sprzedaż zmniejszyła się o 9%.

Jak natomiast wygląda sprawa w przypadku sprzedaży tabletów Windows 8? Według analityków nie ma ona praktycznie miejsca i całkowicie nie liczy się wśród największych graczy rynkowych. Nie chodzi tutaj już o porównanie z wynikami konkurencji, ale o sam fakt, że poniżej 1% wszystkich urządzeń z Windowsem 8 jakie zostały sprzedane, to właśnie tablety.

Do wyniku tego nie wlicza się sprzedaży tabletu Surface, cały czas informacje na ten temat nie zostały bowiem podane. Co więcej musimy zauważyć, że w najbliższym czasie na rynek trafi wiele nowych tabletów z Windowsem 8. Nie zmienia to jednak faktu, że wyniki osiągane przez najnowszego OS-a od Microsoftu na pewno nie są zadowalające.

Niektórzy eksperci nie są jednak skłonni do skazywania Windowsa 8 na porażkę. Musimy pamiętać, że w magazynach cały czas zalega spora liczba produktów z Windowsem 7, które sprzedają się nieźle, a nowy rok może nam przynieść wybuch popularności Windowsa oznaczonego numerkiem 8. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel