0

Pamiętacie chłopaka, który sprzedał iPada za nerkę? 7 osób trafiło do więzienia!

Nerka za iPadaCzęść z Was z pewnością pamięta skandal, który miał miejsce rok temu, kiedy cały świat obiegła informacja, że chiński chłopiec sprzedał nerkę, aby zdobyć pieniądze na iPada 2. Kilkunastolatkowi potrzebne było 20 tysięcy juanów, czyli około 3 tysięcy dolarów.

Zgodził się wziąć udział w nielegalnej operacji, podczas której usunięta została jedna z jego nerek. Siedemnastolatek za otrzymane pieniądze zakupił iPada 2 oraz iPhone’a 4, jednak bardzo szybko zaczął odczuwać problemy zdrowotne. Kiedy w szpitalu lekarze zorientowali się, że młodzieńcowi brakuje nerki, poinformowali odpowiednie służby, a sprawa natychmiast trafiła do sądu.

 Po miesiącach prowadzenia dochodzenia, sąd w mieście Chenzhou skazał 7 z 9 oskarżonych na karę więzienia. Handel żywymi organami jest w Chinach całkowicie zakazany od 2007 roku, wyjątkiem są tylko członkowie najbliższej rodziny.

Jednym z osadzonych został między innymi lekarz wykonujący zabieg, pośrednik, który doprowadził do operacji oraz kilka innych osób będących zamieszanych w całą sprawę (pielęgniarki, anestezjolog oraz asysta chirurgiczna). Chirurga czeka trzyletnia odsiadka, agent otrzymał natomiast pięć lat. Wszyscy oskarżeni zapłacić muszą także prawie 1,5 miliona youanów rodzinie chłopca, z tego też powodu otrzymali tak niskie wyroki.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel