0

Aplikacja Xbox Smartglass nareszcie dostępna na tablety z Androidem

Xbox SmartglassXbox Smartglass to jedna z ciekawszych aplikacji, która udostępniona została na Androida, pozwalająca nam na zdalne sterowanie naszą konsolą. Niestety, przez wiele długich miesięcy kompatybilna była tylko i wyłącznie ze smartfonami i aż do końca zeszłego tygodnia brakowało wsparcia dla tabletów. Developerzy nareszcie spełnili oczekiwania konsumentów i oddają w nasze ręce Xbox Smartglass dla tabletów – wymagania to minimum Android 4.0 oraz 16MB wolnego miejsca.

Aplikacja jest całkowicie darmowa, podobnie jak w przypadku smartfonów i tak jak wspomnieliśmy przed chwilą, możesz z jej poziomu nawigować konsolą Xbox 360. Appka umożliwia wpisywanie tekstu na ekranie konsoli, korzystanie z pełnowymiarowej klawiatury oraz surfowanie w internecie. Nie mogło zabraknąć tutaj także tak podstawowych opcji jak uruchomienie, wstrzymanie oraz przewinięcie treści z Xboxa, przeszukiwanie plików w katalogach konsoli, komunikowanie się ze znajomymi z Xbox Live i tak dalej.

Niestety, nowa aplikacja wspiera obecnie tylko i wyłącznie siedmiocalowe tablety, właściciele modeli większych muszą jeszcze trochę poczekać. Jeżeli wszystko pójdzie jednak dobrze, wtedy kolejna wersja, wspierające już większość urządzeń mobilnych pojawi się na początku przyszłego roku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel