0

GOCLEVER Genius7 i PlayTAB. Tablety specjalnie dla dzieci. Są ciekawe

GOCLEVER Genius7Firma GOCLEVER zaprezentowała dwa nowe multimedialne tablety internetowe GOCLEVER Genius7 i GOCLEVER PlayTAB, które przeznaczoną dla dzieci. Ich wygląd powinien dzieciaczkom przypaść do gustu…

W ofercie tabletów GOCLEVER pojawią się dwa modele dla dzieci: Genius7 przeznaczony dla grupy wiekowej 3-7 lat oraz PlayTAB – skierowany do nieco starszych podopiecznych, w wieku 5-12 lat. Urządzenie przeznaczone dla najmłodszych użytkowników wyposażone jest w zestaw aplikacji, które w przyjemny sposób uczą pisania, liczenia i czytania, rozwijają umiejętności planowania, organizacji i przewidywania, a także pomogą w pracy z dzieckiem nad refleksem i starannością. Genius7, może przez zabawę nauczyć podstaw odpowiedzialności, symulując opiekę nad zwierzątkiem – dzięki grze edukacyjnej Moje Zwierzątko. PlayTAB – skierowany do starszych dzieci również uczy przez zabawę. Dzięki grom edukacyjnym, początkujący szkolniak może ćwiczyć pisanie, czytanie, rysowanie i liczenie. Obydwa urządzenia GOCLEVER posiadają opcje kontroli rodzicielskiej, gdzie starszy użytkownik może decydować o udostępnionych aplikacjach na pulpicie dziecka, czy mieć wpływ na czas użytkowania tabletu.

GOCLEVER Genius7 wyposażony jest w 7” pojemnościowy ekran LCD o rozdzielczości 800×480. System operacyjny Android 4.0.3 jest wspierany przez procesor Allwinner A13 (1GHz), 512MB RAM oraz układ graficzny Mali400 i 4GB pamięci flash. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD można rozszerzyć ilość miejsca na zapisywane dane do 32GB, a Wi-Fi umożliwi surfowanie w Internecie. Poprzez tworzenie specjalnej listy, rodzic decyduje, do których stron internetowych dziecko ma dostęp. W celu pobrania dodatkowego oprogramowania dla swojej pociechy, opiekun bez problemu będzie mógł skorzystać z Opera Store, a także specjalnie opracowanego sklepu z aplikacjami dla dzieci Kalala. Dodatkowymi funkcjonalnościami tej „edukacyjnej zabawki” są czujnik ruchu (g-sensor), port microUSB 2.0, oraz mini-jack – do którego wepniemy słuchawki. Dzięki dwóm kamerkom (2,0 i 0,3Mpix) można robić zdjęcia i nagrywać filmy, a specjalna kategoria „artysta” daje możliwość ich edytowania i tworzenia pamiętnika. Osobny profil dla rodzica i aż czwórki dzieci czynią z tego urządzenia tablet dla całej rodziny. GOCLEVER Genius7 wspiera popularne formaty multimedialne i dzięki baterii litowo-polimerowej 2300mAh pozwoli bawić się dziecku do 3,5h.

GOCLEVER PlayTAB

Tablet dla starszych dzieci – GOCLEVER PlayTAB, charakteryzuje się większą przekątną pojemnościowego ekranu (8”), z ekranem HD (1024×768). Podobnie do poprzednika posiada 1GHz procesor (tym razem Rockchip) i 512MB RAM. W tym przypadku inżynierowie z GOCLEVER postawili na kartę graficzną GC800 i 8GB pamięci flash, na której zainstalowali Android 4.1. PlayTAB wyposażony jest w tylną kamerę (2,0Mpix), dwa głośniki, port mini USB 2.0, slot mini-jack, czujnik ruchu oraz moduł Wi-Fi. Podobnie do modelu dla najmłodszych, rodzice mogą kontrolować dostęp dziecka do stron internetowych, a także czas korzystania z urządzenia. Mogą również skorzystać z Google Play w celu instalacji większej ilości aplikacji. Dzięki baterii o większej pojemności (5000mAh), nauka poprzez
gry i zabawy oraz oglądanie multimediów będą mogły trwać jeszcze dłużej (aż do 6h).

GOCLEVER Genius7

Tablety GOCLEVER Genius7 oraz PlayTAB o ergonomicznym kształcie i ze specjalnym wykończeniem (zaokrąglone rogi i zabezpieczenie portów), powinny sprawić wszystkim szkrabom i początkującym szkolniakom mnóstwo radości i jeszcze więcej motywacji do nauki. Produkty objęte są dwu-letnią gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna to odpowiednio: GOCLEVER Genius7 399 zł; GOCLEVER PlayTAB 499 zł.

I co sądzicie o tych produktach? Jeśli miałbym dziecko i chciałoby tablet, to właśnie najpierw na takim produktem bym się zastanowił. Jest on na pewno odrobinę mocniejszy pod względem wykonania obudowy, a funkcjonalność jest na pewno zadowalającym poziomie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz