1

Manta sprzedała ponad 100 tys. tabletów… tanich tabletów

Manta PowerTab 7 MID08SFirma Manta chwali się w informacji prasowej, że do 30 listopada 2012 roku sprzedała ponad 100 tys. sztuk tabletów, których cena nie przekraczała 1000 zł. Serdecznie gratulujemy producentowi i jest jeden wniosek. Polacy kupują tylko tanie tablety?

Do 30 listopada 2012, Manta sprzedała 100 tys. sztuk tabletów. Wynik ten plasuje firmę na 1. pozycji sprzedaży w segmencie tanich tabletów. Manta wprowadziła na rynek dziesięć modeli o przekątnej ekranu 7.8, 9.7 i 10 cali, a sugerowana cena żadnego tabletu nie przekroczyła 1000 zł. Warto odnotować fakt, że wyniki te nie zawierają sprzedaży grudniowej, która jak wiadomo jest największa, w porównaniu do innych miesięcy. Prognozy wskazują, że kolejny rok powinien przynieść jeszcze wyższe wyniki sprzedaży w tym segmencie.

Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni osiągniętymi wynikami. Decyzje o rebrandingu i poprawieniu oferty przyniosły firmie wymierne korzyści w postaci doskonałej sprzedaży oraz zwiększenia rozpoznawalności marki. Polscy klienci docenili nasze zmiany i przekonali się, że Manta dostarcza dobre i sprawdzone produkty w atrakcyjnej cenie.

komentuje Bogdan Wiciński Prezes Manta Multimedia.

Ja serdecznie gratuluje Mancie i życzę im dalszych sukcesów w promowaniu tabletów na naszym rynku. Jednak wniosek jest prosty. Polacy nie kupują drogich tabletów i raczej stawiają na tanie modele, które są promowane w marketach. Zgadzacie się ze mną?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz

  • Przydałyby się dane prezentujące ile z tych „tanich tabletów” (nie tylko Manty ale również Goclever, Lark, Overmax, Prestigio etc.) trafiło do serwisu, ile podległo wymianie w ramach gwarancji lub rękojmii itd. Tylko, że takie dane chronione są przez tych „producentów” bardziej niż brytyjskie archiwa MI6 😉

    A co do pytania „Zgadzacie się ze mną?” to fakt, sam wole kupować w miarę nowoczesne „tanie tablety” made in P.R.C bo po pierwsze łatwiej wymieniać sprzęt na nowocześniejszy (mniej kosztuje taka operacja) co pół roku np. a po drugie, co dziwne, aktualizacje systemu na te sprzęty udostępniane są o wiele, wiele szybciej niż te, które dotyczą markowych wyrobów.