0

PengPod – tablet z Linuxem za jedyne 100 dolarów trafi na rynek!

PengPodGdybym powiedział wam, że gdzieś tam istnieje tablet mogący działać jednocześnie na Androidzie oraz Linuxie i że w najbliższym czasie trafi na rynek, jaka byłaby wasza reakcja? A jeżeli dorzuciłbym do tego dodatkowo informację, że jego cena nie powinna przekroczyć stu dolarów? Niemożliwe prawda?

Jak się jednak okazuje, w pełni prawdopodobne, a wszystko za sprawą projektu PengPod, który wsparty został przez fundusz crowdfundingowy Indiegogo. Chociaż twórcy tabletu potrzebowali niespełna 50 tysięcy dolarów, to zanim projekt zniknął z serwisu, udało im się uzbierać ponad 72 tysiące dolarów od około 500 osób.

Za produkcję tabletu odpowiedzialna będzie firma Peacock Imports, która da nam możliwość bootwania albo Linuxa albo Androida z powierzchni naszego tabletu. Android zainstalowany ma być w pamięci samego urządzenia, Linux oparty na przyjaznym interfejsie użytkownika natomiast na karcie SD.

Osoby, które wpłaciły minimalnie 99$, otrzymają tablet jako pierwsye w styczniu przyszłego roku. Na półki sklepowe urządzenia trafić ma pono jeszcze w samym miesiącu i kosztować 120$ za wersję siedmiocalową oraz 185$ za wersję dziesięciocalową. Oba modele zapewniają między innymi wejście HDMI, 1GB pamięci RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, wyświetlacz 800×480 pikseli, przednią kamerę 1,3mpx oraz baterię o pojemności 3300mAh.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel