0

Google nie tworzy aplikacji pod najnowsze platformy od Microsoftu?

Windows 8Korzystając z urządzeń działających na systemach Windows Phone, Windows RT lub Windows 8, bardzo szybko możesz dojść do wniosków, że czegoś w nich brakuje, szczególnie jeżeli jesteś przyzwyczajony do user epxerience z Androida. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o nieobecność najważniejszych aplikacji Google, takich jak Gmail, Google Maps, Google Reader, czy też nawet YouTube!

Czy to oznacza, że Google nie ma w planach tworzenia wersji swojego software’u pod platformy Microsoftu? Z wypowiedzi dyrektora odpowiedzialnego za zarządzanie produktami Giganta z Mountain View jasno wynika, że obecnie nie leży to w intencjach przedsiębiorstwa.

Stanowiska Claya Bavora na pewno może dziwić, szczególnie przy udostępnieniu wczoraj Map Google dla iOS, gdzie cały projekt posiadał naprawdę ogromny priorytet . Pomimo tego, Windowsa Phone oraz Windowsa 8 postanowiono zostawić z tyłu.

Bavor nie przebiera w słowach i otwarcie stwierdza, że obecnie nikt nie korzysta z rozwiązań proponowanych przez Microsoft na urządzeniach mobilnych, przez co rynek ten jest mało interesujący i nierentowny. Nie zaprzecza jednak, że inwestycje mogą mieć miejsce, wcześniej jednak liczba aktywnych użytkowników platform windowsowskich musi się zwiększyć. Jak na razie jest to więc mało prawdopodobne, szczególnie, że tablet Surface zapewnia znikome 0,20% zapotrzebowania dzisiejszego rynku.

Z ogromną przyjemnością zobaczyłbym Gmaila dopasowanego do Metro UI, podobnie jak Google Maps oraz porządną aplikację YouTube – na pewno zwiększyłoby to atrakcyjność nie tylko Windowsa 8 ale także i wersji Phone tego samego systemu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel