0

Access4Kids pomaga upośledzonym dzieciom w korzystaniu z urządzeń dotykowych

Access4KidsDotykowe urządzenia mobilne oraz powszechność internetu całkowicie zmieniły nasze podejście do komunikacji, rozrywki, poznawania nowych ludzi oraz zdobywania interesujących nas informacji. Niestety, nie wszyscy z nas mają na tyle szczęścia, aby móc w pełni z nich korzystać między innymi z powodu upośledzenia fizycznego lub umysłowego. To właśnie z myślą o nich zainicjowany został projekt Access4Kids autorstwa Ayanny Howard.

Pani profesor, zajmująca się inżynierią elektroniczną oraz komputerową, przy pomocy jednego ze swoich uczniów stworzyła „bezprzewodowe narzędzie wejścia, wykorzystujące system czujników, w celu przetłumaczenia bodźców ciała, na fizyczne gesty w celu kontrolowania urządzeń z ekranami dotykowymi”.

Access4Kids pomaga osobom z ograniczoną mobilnością ruchową w nawigowaniu po swoich tabletach i smartfonach, oferując wygodniejszy dostęp do takich aplikacji jak Facebook, czy też YouTube. Tworzone są także specjalne programy, mające wspierać terapię oraz edukację. Główna idea prototypu bazuje na potrójnej sile trzech niezwykle wrażliwych rezystorów, które zaprezentowane są na grafice powyżej.

Są one w stanie mierzyć ciśnienie i przekształcać je w sygnały, które później tłumaczone są na gesty, jakie normalnie wykonywalibyśmy naszymi palcami. Użytkownik może założyć Access4Kids na przedramię, lub też umieścić na poręczy swojego wózka. Cała interakcja z ekranem dotykowym odbywa się właśnie poprzez wspomniane czujnik. Rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku osób z porażeniem mózgowym, posiadającym poważniejsze uszkodzenia mózgu, rozszczep kręgosłupa i tym podobne. Naprawdę kawał dobrej roboty!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel