3

Samsung Galaxy Note III z 6,3-calowym wyświetlaczem. Premiera w 2013 roku

Galaxy Note IIOgromne smartfony i tablety nie są już wymysłem przyszłości, gdyż nasze kieszenie już teraz pękają pod naciskiem takich urządzeń jak Galaxy Note II, czy też HTC Droid DNA. Obecnie, Samsung chce dołączyć do tejże niszy, przygotowując trzecią generację Galaxy Note, z jeszcze większym ekranem niż dwójka jego poprzedników!

Jeżeli wierzyć pogłoskom, to w 2013 możemy spodziewać się premiery posiadającego 6,3-cala smartfona oferującego jakość Full HD. Czego możemy spodziewać się jeszcze na pokładzie? Bardzo możliwe, że 3GB pamięci RAM, procesora Cortex A15 oraz ogromnej baterii. LTE także nie powinno zabraknąć na pokładzie, podobnie jak rysika dołączonego do zestawu 🙂

W miejscu tym rodzi się jednak pytanie, które straszliwie nas dręczy. Jeżeli takowy Galaxy Note III ma posiadać przekątną 6,3-cala, to naprawdę niewiele brakuje mu już do gadżetów siedmiocalowych, które kwalifikujemy jako tablety.

Czy rzeczywiście tak duże urządzenie, które z ledwością mieści się nawet w obszerniejszych kieszeniach można nazywać jeszcze smartfonem? Osobiście, angielski zwrot phablet (phone + tablet), średnio przypadł nam do gustu. Macie jakieś inne, ciekawe propozycje nazewnictwa tych nietypowych telefono-tabletów? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel

 • Marcin Wojciechowski

  To prawda ale określenie „phablet” w jezyku polskim brzmi jak jakiś potworek językowy. Ja proponuę „tabfon” bedącą zbitką słów tablet i telefon albo „tablet kieszonkowy” czyli mały tablet mieszczący się w nieco obszerniejszych kieszeniach np koszul albo marynarek. Poza znalezieniem jednej sensownej nazwy powinniśmy jeszcze stworzyć kryteria szeregowania urządzeń do danej ghrupy. Ja proponuję przekątną ekranu minimum 5″ (poniżej to smartphone) wzwyż a to za sprawą wprowadzonego około dwóch lat temu Della Streake, który z ekranem o przekątnej 5″ był kwalifikowany już do tabletów a nie smartphonów. Tym bardziej Galaxy Note N7000 z ekranem 5.3″ jest już tabletem jak i Galaxy Tab 2 7″. 

  • Damian Chmiel

   Marcin, kradniemy chyba Twojego TABFONA, bo straszliwie przypadł nam do gustu (spieszymy się, zanim nie zarejestrowałeś go jako znak towarowy albo nie opatentowałeś) ;)! 

   Co do wytycznych, to takowe ponoć istnieją. O smartfonach mówimy tak jak piszesz do 5 cali. Tabfony natomiast (piękne słowo, srsly!) mieścić powinny się w przedziale zamkniętym od 5,1″ do 6,9″. Wszystko co ma mniej jest smartfonem, wszystko co więcej natomiast tabletem 😉

 • Marcin Wojciechowski

  Dzięki za uznanie mojej propozycji, która nie koniecznie została wymyślona przeze  mnie ale możliwe, że jako jeden z pierwszych internautów ją zacząłem stosować przyu zakupie Galaxy Note N7000. Mojego autorstwa jest, do czego się przyznaję jest określenie „tablet kieszonkowy” co chyba też całkiem fajnie brzmi i dobrze określa charakter tego typu urządzeń.