0

Huawei pracuje nad 8,5-calowym tabfonem? W rzeczywistości wygląda na mniejszy

Huawei tabfonW sieci pojawił się dzisiaj przeciek, według którego Huawei pracuje nad 8,5-calowym modelem tabfona (phablet to straszliwie brzydkie określenie, pozwoliłem sobie więc „ukraść” propozycję jednego z naszych użytkowników. Dzięki Marcin! ;)). urządzenie obecnie jest prototypem i po raz pierwszy zaprezentowane ma być w przyszłym roku.

Od razu informujemy, że nie jest to ten sam model, o którym plotki pojawiły się jeszcze w październiku i który ma stać się konkurencją dla Galaxy Note II.

Chociaż osoba odpowiedzialna za wykonanie powyższego zdjęcia podała, że zaprezentowane na nim urządzenie posiada ponad osiem cali, to według nas jest to zdecydowanie przesadzona wielkość. Bylibyśmy skłonni uznać, że mamy tutaj do czynienia z 6 calami i rozdzielczością w okolicach 1080p. Liczymy, że sprawa wyklaruje się już 8 stycznia podczas CES 2013 lub ewentualnie miesiąc później w czasie eventu MWC 2013.

Nowy Huawei ma działać najprawdopodobniej na Windows Phone 8, dodając kolejną platformę do batalii na coraz dynamiczniej rozwijającym się rynku tabfonów. W grze o dominację w niszy przesadnie dużych smartfonów udział biorą więc obecnie Samsung, Nokia, Sony, ZTE, HTC, Huawei i kilka innych, pomniejszych marek azjatyckich.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel