0

Pierwsze dokładniejsze dane na temat Nvidia Tegra 4 wyciekły do sieci

Tegra 4W końcu w sieci pojawiły się dokładniejsze informacje odnośnie najnowszego chipsetu, nad którym pracuje Nvidia, a mianowicie Tegra 4 Wayne. Podobnie jak w wersji wcześniejszej, spodziewać możemy się tutaj czterech rdzeni oraz piątego, do wykonywania najprostszych zadań i wyraźnie zmniejszającego wykorzystanie baterii.

Nowy układ będzie dawał możliwość odtwarzania wideo w jakości 1440p, razem z akceleracją VP8. To co może cieszyć najbardziej to wiadomość, że Tegra 4, posiada sześć razy więcej rdzeni GPU niż Tegra 3. Kiedy jesteśmy  już przy porównaniach, warto zauważyć, że czwarta generacja chipsetu od Nvdii jest dziesięć razy wydajniejsza od generacji drugiej!

Jak możemy się domyśleć, Chipset Wayne skierowany jest do laptopów, tabletów i urządzeń hybrydowych. Wykonany w technologii 28 nanometrów, okaże się z pewnością o wiele wydajniejszy i mniej energochłonny niż Tegra 3, którą skonstruowano w technologii 40 nanometrów. Nowy chip ma wspierać także USB 3.0, szybki przesył HDMI oraz pamięć dwukanałową.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel