0

17,5 miliona tabletów i smartfonów aktywowanych w dzień Świąt!

Tablety pod choinkęW czasie dopiero co minionych świąt, bardzo popularnym towarem okazały się urządzenia mobilne, bez których życia nie wyobraża sobie coraz więcej osób na świecie. Według danych zebranych przez Flurry Analytics, 26 grudnia na całym świecie, uruchomiono 17,4 miliona nowych urządzeń z Androidem oraz iOS’em.

Jest to podwójny rekord, nigdy bowiem w dotychczasowej historii, liczba mobilnych gadżetów aktywowanych w jednym dniu nie osiągnęła tak wysokiego pułapu. Średnio, w pojedynczych dniach 2012 roku, uruchamiano około 4 miliony urządzeń, co daje nam świąteczny wzrost o ponad 330%! Należy jednocześnie zauważyć, że w Boże Narodzenie rok temu, liczba ta także była o wiele mniejsza i wyniosła 6,8 miliona.

Nowe tablety, zaledwie w przeciągu kilku godzin, zaopatrzone zostały w prawie 330 milionów dodatkowych aplikacji, pochodzących z oficjalnych marketów. Pokazuje to wyraźnie, jak ogromną popularnością cieszą się obecnie urządzenia mobilne.

 Jak zauważa Flurry Analitics, po raz pierwszy w historii, tablety pobiły swoją popularnością smartfony – liczba aktywacji tych pierwszych wyniosła 51%, słuchawek natomiast 49%. Miało to miejsce za sprawą iPadów, Kindle Fire oraz Nexusów. Amazon ponoć zanotował wzrost popularności w porównaniu z pierwszymi dniami grudnia, o ponad kilka tysięcy procent!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel