0

LG chce wstrzymania sprzedaży Galaxy Note 10.1. Oczywiście z powodu naruszenia patentów

Galaxy Note 10.1Jeżeli na rynku urządzeń mobilnych, ktoś zostaje pozwany za naruszenie patentów, to najprawdopodobniej jest to Samsung. I tym razem nie było inaczej! Oskarżycielem zamiast Apple zostało jednak LG, który domaga się wstrzymania sprzedaży Galaxy Note 10.1. Jak oczywiście się domyślacie, chodzi tutaj o naruszenie pewnych licencji, w których posiadaniu rzekomo jest LG.

Przedsiębiorstwo chce pójść w najbliższej przyszłości dalej, blokując także import i ostatecznie produkcję tabletu! Na tym może się jednak nie skończyć – Samsung według ustaleń LG powinien zapłacić także karę w celu pokrycia strat poniesionych przez konkurencyjną spółkę. O jaką kwotę chodzi? Zaledwie o skromny miliard dolarów!

Jeżeli ktoś zastanawiałby się skąd wzięła się ta astronomiczna kwota, to LG postanowił uprzedzić pytanie i dokonał odpowiednich obliczeń. Prawnicy spółki stwierdzili, że każdy dzień, w którym Note 10.1 pozostaje na rynku, traci ona 933 tysiące dolarów.

Co spowodowało to całe zamieszanie? Konkretnie chodzi o 3 patenty, z których każdy dotyczy panelu wyświetlacza zastosowanego w dziesięciocalowym Galaxy Note. Licencje te odnoszą się do technologii i jakości obrazu, która ma pozostać taka sama, niezależnie od konta patrzenia.

Samsung oczywiście jest święcie przekonany, że nie popełnił żadnego błędu i patenty nie zostały naruszone, nie rozumiejąc stanowiska jednego z głównodowodzących LG, którym jest Shim Jaeboo. Jak myślicie, czy Sammy i tym razem wyjdzie z sali sądowej z podniesioną głową?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel