0

Fujitsu niezadowolone z Windowsa 8? Kolejny partner traci wiarę w platformę Microsoftu

FujitsuPo publicznym wyrażeniu negatywnej opinii przez HP i Acera na temat ostatnich projektów Microsoftu – szczególnie tabletu Surface i Windowsa 8, głos zabrać postanowiła także firma Fujitsu. jeden z rozlicznych partnerów giganta software’owego, zrzuca winę za kiepskie wyniki sprzedaży swoich komputerów w ostatnich miesiącach, na bardzo niskie zainteresowanie konsumentów najnowszą platformą od MS.

Słowa te miały paść z ust samego prezesa spółki, a mianowicie Masami Yamamoto. Gdyby Fujitsu pozostało przy Windowsie 7, wtedy bez problemu zrealizowałoby swoje założenia sprzedażowe na rok 2012. Ze względu na Windowsa 8 okazało się to jednak niemożliwe.

Cała sytuacja wydaje się dosyć groteskowa. Na samym początku bowiem Microsoft oskarżał producentów komputerów o niską sprzedaż systemu. Obecnie natomiast wytwórcy oskarżającą autora oprogramowania o niezadowalające wyniki sprzedaży ich produktów. W środku tego wszystkiego należy wyróżnić także Della, który o dziwo nie narzeka i cieszy się z ciągle rosnących zamówień na urządzenia z Windowsem 8.

Jeżeli pogłoski się sprawdzą i dopiero rozpoczynający się 2013 rok, przyniesie nam Androida 5.0 z opcjami przystosowującymi go do obsługi notebooków, wtedy Microsoft będzie musiał bać się nie tylko Apple, ale także niepozornego, zielonego ludzika.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel